Управління водними ресурсами в умовах змін клімату  та зростаючого дефіциту води

Сьогодні, 11 листопада, керівництво та фахівці водної сфери Сіверсько-Донецького БУВР долучились до участі в онлайн-конференції на тему: «Управління водними ресурсами в умовах змін клімату та зростаючого дефіциту води».

Це перший захід з однойменного навчального онлайн-курсу, організованого Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства разом із Посольством Ізраїлю в Україні та Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України у співпраці з MASHAV та MATC - MASHAV Agricultural Training Center.

До навчання в режимі онлайн долучились керівники і профільні фахівці підвідомчих організацій Міндовкілля, представники громадських організацій та незалежні експерти, зацікавлені у покращенні роботи водного сектору в умовах зміни клімату в нашій державі.

Як зазначив у вітальному слові заступник глави місії посольства Ізраїлю в Україні Йоав Бистрицький, реалізація такого навчального курсу є свідченням ефективної співпраці між Ізраїлем та Україною у напрямі обміну досвідом у сфері управління водними ресурсами та розширення співробітництва між нашими країнами.

Лектором стартової онлайн-конференції спільного українсько-ізраїльського курсу виступив Яков Лівшиц, директор департаменту гідрогеології, управління водних ресурсів Ізраїлю. Він поділився зі слухачами впровадженим у державі досвідом максимально раціонального використання водних ресурсів за умов відчутного їх дефіциту.

Нехай буде вода: ізраїльський досвід вирішення світової проблеми нестачі води представлено в Україні

Неабиякий інтерес учасників заходу викликали можливості опріснення морської води та використання очищених стічних і зливових вод для потреб зрошення, а також ретельне відстеження кількісного та якісного стану підземних вод в умовах обмеженого ресурсу. Для отримання більш поглибленої інформації з питань, актуальних для обох країн, Яков Лівшиц запропонував надсилати їх до посольства Ізраїлю в Україні.

Що потрібно, аби врятувати річку Деркул?
26.11.2021 16:41
Місцеві кажуть, що колись по річці Деркул на Луганщині, ходили кораблі. Сьогодні це маленька заросла річка, яка майже вмирає. Але мешканці Біловодської громади налаштовані її врятувати, тому що…
ЕКОпросвіта заради сталого розвитку: інтегроване управління водними ресурсами за басейновим принципом
26.11.2021 16:13
Сьогодні, 26 листопада, фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів долучились до участі у черговому навчальному семінарі з питань охорони довкілля та сталого розвитку. …
8 грудня – онлайн-засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону
26.11.2021 13:19
8 грудня 2021 року о 10-00 у Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів відбудеться чергове засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону. У зв’язку з карантинними…