Міндовкілля ініціювало обговорення екосистемних послуг в Україні

Сьогодні, 11 лютого, у форматі відеоконференції відбувся круглий стіл на тему «Шляхи розвитку державної політики щодо збереження та оцінки екосистемних послуг в Україні», ініційований Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України.

Участь у заході узяли фахівці екологічної сфери та установ природно-заповідного фонду, представники органів влади, зокрема департаментів екології обласних державних адміністрацій, науковці та громадські діячі. До онлайн-обговорення проєкту концепції державної політики у сфері екосистемних послуг в Україні долучились і фахівці водної сфери басейну Сіверського Дінця.

Темами для обговорення стали вітчизняні напрацювання у цій сфері, зокрема стосовно економічної оцінки (монетизації) екосистемних послуг, варіанти інвентаризації екосистемних послуг на регіональному і локальному рівнях, шляхи вирішення питання щодо врахування екосистемних послуг у програмах і планах, проєктах господарської діяльності, а також фахова думка учасників круглого столу щодо розвитку нормативно-правової, інституційної і технічної бази для розв’язання зазначених питань.

Ці питання важливо було обговорити з дотичними до екосистемних послуг фахівцями задля сталого розвитку в Україні лісового та водного господарства, управління водними ресурсами, адаптації до зміни клімату, забезпечення цивільного захисту, екологічної та національної безпеки.

Як підкреслив заступник Міністра Роман Шахматенко, вже зараз необхідно розпочати роботу з розробки нормативно-правових документів: «Ми хочемо зібрати пропозиції від усіх зацікавлених сторін та врахувати їх під час розробки концепції державної політики та проєкту закону, а також, за потреби, організувати консультації у робочих групах».

Презентації спікерів круглого столу можна завантажити на вебсайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України для подальшого обговорення і подання конструктивних пропозицій до 1 березня 2022 року.

Поділитися:
Міндовкілля: стратегія водного сектора на воєнний та відбудовний період
07.05.2022 19:40
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець обговорив з в.о. голови Держводагентства Олексієм Кузьменковим стратегічний план робіт на воєнний та відбудовний період для…
Уряд схвалив законопроєкт, який спрощує адмінпроцедури у водогосподарській сфері
03.05.2022 13:22
Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 29 квітня підтримав законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції господарської діяльності у сфері розвитку…
Міндовкілля: удосконалено порядок ведення державного водного кадастру
21.04.2022 12:45
Відповідне рішення прийняли на засіданні Кабінету Міністрів України, повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України. Ним затвердили зміни до Порядку ведення…