Інвентаризація водогосподарсько-меліоративного комплексу триває

Про інвентаризацію водогосподарсько-меліоративного комплексу Донецької області з метою забезпечення сталої підготовки до аграрного сезону 2022 року йшлося на засіданні робочої групи Донецької облдержадміністрації з питань опрацювання Плану організації виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 липня 2021 року «Про стан водних ресурсів України», введеного в дію Указом Президента України від 13 серпня 2021 року № 357/2021.

18 жовтня під головуванням Олександра Дзигіма, заступника директора департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької облдержадміністрації, відбулось засідання робочої групи в частині проведення інвентаризації інженерної інфраструктури зрошувальних міжгосподарських та внутрішньогосподарських систем, аудиту використання зрошуваних земель та енергетичного аудиту насосних станцій. До участі у засіданні долучились також представники департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації, Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області та Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів.

Під час заходу обговорено стан виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України та підготовки виважених пропозицій в частині організації проведення на території області інвентаризації інженерної інфраструктури зрошувальних міжгосподарських та внутрішньогосподарських систем.

З означених питань учасників засідання поінформував Леонід Гетман, начальник відділу з управління інфраструктурою Сіверсько-Донецького БУВР, зазначивши, що фахівцями управління проведено позапланову інвентаризацію основних меліоративних фондів державного майна з подальшим внесенням до АС «Юридичні особи» оновленої інформації про нерухоме майно, зокрема із зазначенням місцезнаходження, розміру, площі, а також первісної та залишкової вартості майна. При цьому увагу присутніх було акцентовано на тому, що з 1 січня 2016 року органами Держгеокадастру не ведеться державна статистична звітність з кількісного обліку зрошуваних та осушуваних земель та їх технічного стану (форми NN 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем), що унеможливлює визначення землекористувачів, які ведуть господарську діяльність на зрошувальних чи осушувальних землях Донецької області, та подальшого проведення інвентаризації внутрішньогосподарських систем.

Також Леонід Гетман зауважив, що на виконання доручення Прем'єр-міністра України від 02.06.2021 № 27576/1/1-21 та підпункту 2 пункту 3 рішення РНБО від 30.07.2021 «Про стан водних ресурсів України», Сіверсько-Донецьким БУВР проведено інвентаризацію водогосподарсько-меліоративного комплексу з визначенням геопросторових даних та надано інформацію Держводагентству в форматі shp (шейп-файлів) для подальшого нанесення на публічну кадастрову карту України.

Що потрібно, аби врятувати річку Деркул?
26.11.2021 16:41
Місцеві кажуть, що колись по річці Деркул на Луганщині, ходили кораблі. Сьогодні це маленька заросла річка, яка майже вмирає. Але мешканці Біловодської громади налаштовані її врятувати, тому що…
ЕКОпросвіта заради сталого розвитку: інтегроване управління водними ресурсами за басейновим принципом
26.11.2021 16:13
Сьогодні, 26 листопада, фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів долучились до участі у черговому навчальному семінарі з питань охорони довкілля та сталого розвитку. …
8 грудня – онлайн-засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону
26.11.2021 13:19
8 грудня 2021 року о 10-00 у Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів відбудеться чергове засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону. У зв’язку з карантинними…