Головні забруднювачі річок - водоканали: у Слов'янську повідомили, як вирішуватимуть проблему

У Слов`янську обговорили головні водно-екологічні проблеми басейну річки Дон та зокрема Сіверського Дінця. Зустріч пройшла в рамках спільної проєктної діяльності ОБСЄ та Держводагентства. За результатами буде напрацьований план управління річковим басейном.

У Слов’янську в стінах Монополії Крона працювали над створенням плану управління річковим басейном річки Дон, притокою якої є Сіверський Донець, повідомляє Телебачення Слов’янська «С плюс».

Водні проблеми району басейну річки Дон у центрі громадських обговорень

Ця зустріч фахівців водного господарства, органів влади, представників ОТГ, екологів та представників Держводагентства пройшла в рамках втілення проэкту ОБСЄ. На заході фахівці представили результати визначення головних водно-екологічних проблем та напрацьовані пропозиції щодо їх вирішення.

За повідомленням експертів, головними забруднювачами річок в Україні є водоканали та неналежний стан очисних споруд.

План управління річковим басейном Дону має бути розроблений до 2024 року. До нього будуть включені всі напрацювання експертів. У подальшому документ затверджуватимуть на рівні Міністерства.

Реалізація заходів плану управління річковим басейном розпочнеться у 2025 році і розрахована на подальші шість років. Фінансування планують за рахунок міжнародних донорів, європейських програм, а також фонду розвитку водного господарства та інших джерел.

Що потрібно, аби врятувати річку Деркул?
26.11.2021 16:41
Місцеві кажуть, що колись по річці Деркул на Луганщині, ходили кораблі. Сьогодні це маленька заросла річка, яка майже вмирає. Але мешканці Біловодської громади налаштовані її врятувати, тому що…
ЕКОпросвіта заради сталого розвитку: інтегроване управління водними ресурсами за басейновим принципом
26.11.2021 16:13
Сьогодні, 26 листопада, фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів долучились до участі у черговому навчальному семінарі з питань охорони довкілля та сталого розвитку. …
8 грудня – онлайн-засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону
26.11.2021 13:19
8 грудня 2021 року о 10-00 у Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів відбудеться чергове засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону. У зв’язку з карантинними…