Водні проблеми району басейну річки Дон у центрі громадських обговорень

Стартував тижневий марафон регіональних обговорень головних водно-екологічних проблем району басейну річки Дон та заходів для покращення стану водних об’єктів Східного регіону.

Регіональні обговорення проводяться у рамках спільної проєктної діяльності Координатора проєктів ОБСЄ в Україні та Держводагентства. Такі заходи є важливою складовою залучення заінтересованих сторін до підготовки планів управління річковими басейнами, повідомляє сайт Державного агентства водних ресурсів України.

Першими до обговорення долучились представники органів влади, комунальних підприємств та громадських організацій Харківської області. У ході дискусії експерти проєкту ОБСЄ представили огляд головних водно-екологічних проблем району басейну річки Дон з урахуванням місцевої специфіки.

Зокрема для району басейну річки Дон такими проблемами визначено:

  • органічне та біогенне забруднення;

  • забруднення небезпечними речовинами та ризики аварійних забруднень;

  • проблеми, пов’язані з гідроморфологічними змінами;

  • забруднення та виснаження підземних вод.

Додатково до водних проблем віднесено також вплив змін клімату, засмічення, інвазивні види, посухи та повені, збройний конфлікт.

Експерти проєкту також презентували пропозиції заходів для вирішення визначених водно-екологічних проблем.

Зокрема, акцентували на заходах, спрямованих на зменшення забруднення поверхневих вод основними водокористувачами – Комунальне підприємство «Харківводоканал», Державне підприємство «Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України (№ 100)», Комунальне підприємство «Чугуїввода» тощо.

Серед найактуальніших заходів з відновлення водного режиму та морфології річок та водойм Харківської області було запропоновано ревіталізацію та «ремеандрування».

Результати обговорень буде враховано при підготовці проєкту програми заходів Плану управління річковим басейном Дону.

Наступними до регіональних обговорень матимуть можливість долучитись заінтересовані сторони Луганської та Донецької областей – 9 та 10 вересня.

Поділитися:
Підтримуємо українські традиції: до водників Донеччини завітали щедрувальники
13.01.2022 14:29
В Україні за давнім звичаєм 13 та 14 січня відзначають народні свята – Маланки (Щедрий вечір) та Василя (старий Новий рік). У цей день щедрувальники ходять від хати до хати, бажаючи господарям…
Дотримуйтесь правил пожежної безпеки, бережіть своє життя та майно!
10.01.2022 14:57
Сіверсько-Донецьке басейнове управління продовжує профілактично-роз’яснювальну роботу з працівниками підприємства щодо дотримання вимог правил пожежної безпеки. Враховуючи збільшення кількості…
Ситуація з погіршенням якості річкової води на сході України на контролі у Міндовкілля
30.12.2021 10:57
Погіршення якості води у р. Сіверський Донець стало ключовою темою наради, що відбулась 29 грудня у форматі відеоконференції під головуванням заступника Міністра захисту довкілля та природних…