Водні проблеми району басейну річки Дон у центрі громадських обговорень

Стартував тижневий марафон регіональних обговорень головних водно-екологічних проблем району басейну річки Дон та заходів для покращення стану водних об’єктів Східного регіону.

Регіональні обговорення проводяться у рамках спільної проєктної діяльності Координатора проєктів ОБСЄ в Україні та Держводагентства. Такі заходи є важливою складовою залучення заінтересованих сторін до підготовки планів управління річковими басейнами, повідомляє сайт Державного агентства водних ресурсів України.

Першими до обговорення долучились представники органів влади, комунальних підприємств та громадських організацій Харківської області. У ході дискусії експерти проєкту ОБСЄ представили огляд головних водно-екологічних проблем району басейну річки Дон з урахуванням місцевої специфіки.

Зокрема для району басейну річки Дон такими проблемами визначено:

  • органічне та біогенне забруднення;

  • забруднення небезпечними речовинами та ризики аварійних забруднень;

  • проблеми, пов’язані з гідроморфологічними змінами;

  • забруднення та виснаження підземних вод.

Додатково до водних проблем віднесено також вплив змін клімату, засмічення, інвазивні види, посухи та повені, збройний конфлікт.

Експерти проєкту також презентували пропозиції заходів для вирішення визначених водно-екологічних проблем.

Зокрема, акцентували на заходах, спрямованих на зменшення забруднення поверхневих вод основними водокористувачами – Комунальне підприємство «Харківводоканал», Державне підприємство «Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України (№ 100)», Комунальне підприємство «Чугуїввода» тощо.

Серед найактуальніших заходів з відновлення водного режиму та морфології річок та водойм Харківської області було запропоновано ревіталізацію та «ремеандрування».

Результати обговорень буде враховано при підготовці проєкту програми заходів Плану управління річковим басейном Дону.

Наступними до регіональних обговорень матимуть можливість долучитись заінтересовані сторони Луганської та Донецької областей – 9 та 10 вересня.

Всесвітній день річок – свято для всіх і для кожного!
27.09.2021 11:49
Щорічно в останню неділю вересня відзначають Всесвітній день річок, покликаний привернути увагу суспільства до проблем водних артерій планети. Вперше соціальні активності до цього…
У Приазов'ї перерахують річки, ставки і водосховища
24.09.2021 13:44
У басейні річок Приазов'я проводиться інвентаризація водних об'єктів. Згідно з постановою Кабінету Міністрів, такі заходи проходять по всій країні. Як повідомила 0629 начальник відділу…
Лабораторія моніторингу вод Східного регіону очима ЕКОактивної молоді
22.09.2021 15:17
З нагоди Всесвітнього дня моніторингу води (18 вересня) та 15-річчя Дня Сіверського Дінця (21 вересня) свої можливості презентувала лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверського-Донецького…