Голова Держводагентства ініціював підготовку звіту про стан водних ресурсів України

«В Україні немає жодного офіційного документа, де була б зібрана повна достовірна інформація про стан водних ресурсів в країні», — звернув увагу Валентин Шліхта на установчій зустрічі з провідними науковцями галузі.

Голова Держводагентства ініціював підготовку звіту про стан водних ресурсів України. До обговорення загальної стратегії написання документа Валентин Шліхта залучив провідних науковців водної галузі. Метою першої установчої онлайн-зустрічі було отримання пропозицій до структури самого звіту та організація роботи над документом.

Про це повідомляє сайт Державного агентства водних ресурсів України.

За словами Валентина Шліхти, створення такого документу потребує максимального залучення наукових ресурсів та об’єднання наявних досліджень у цій галузі.

«Мова йде про офіційний документ, який буде давати можливість усім зацікавленим сторонам отримати достовірну інформацію про водні ресурси України: гідрологічні та якісні показники масивів поверхневих вод, водокористування, водогосподарську інфраструктуру тощо», — підкреслив Валентин Шліхта.

Голова Держводагентства наголосив, що документ має містити реальний та повний аналіз водних ресурсів України, звідки можна буде отримати офіційні дані для прийняття управлінських рішень.

Валентин Шліхта доповів про готовність Держводагентства до дій у разі настання маловоддя

У ході зустрічі Голова Держводагентства також висловив свої побажання щодо структури документа. Передусім, оскільки такий звіт буде цікавий не лише українцям, а й міжнародним партнерам, його структура має бути максимально наближена до структури плану управління річковими басейнами і зміст повинен відповідати міжнародним стандартам, згідно з вимогами Водної Рамкової Директиви ЄС.

На думку Голови Держводагентства, документ має містити дані про:

  • опис кліматичних умов з точки зору аналітики і впливу на водні ресурси;

  • структуру водокористування, зокрема інформацію про антропогенне навантаження на річки, з урахуванням усіх його типів;

  • водогосподарську інфраструктуру;

  • економічний аналіз;

  • міжнародну діяльність;

  • участь громадськості тощо.

Насамкінець Валентин Шліхта закликав науковців зайняти активну позицію, аби втілити в життя такий задум.

До уваги водокористувачів!

Поділитися:
Флешмоб #Одягнивишиванку!
16.05.2024 12:17
Вже 18-й рік поспіль у третій четвер травня святкують Всесвітній день ВИШИВАНКИ. Це свято покликане зберегти давні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського вбрання. …
Відновлення водних ресурсів як концепція стійкості України
15.05.2024 17:52
15 травня начальник та фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів долучились до перегляду онлайн-трансляції галузевої конференції «Відновлення водних ресурсів як концепція…
Майстер-клас для дітей і збір на FPV-дрони
01.05.2024 18:28
Луцька художниця-абстракціоністка Наталія Грабовецька, засновниця ГО «Фундація Мистецького Розвитку Наталії Грабовецької», побувала днями в Слов’янську на запрошення Сіверсько-Донецького басейнового…