Басейнова рада Сіверського Дінця та нижнього Дону: стейкхолдери позитивних змін

21 березня 2019 року, напередодні Всесвітнього дня водних ресурсів, у Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів відбулась важлива подія. Басейнова рада Сіверського Дінця та нижнього Дону, створена першою серед аналогічних органів управління річковими басейнами в Україні, зібралась на перше в цьому році засідання.

Представники влади і громади, фахівці-водники та водокористувачі кожної з трьох областей, через які тече наш Сіверський Донець, обговорювали плани на поточний рік і на перспективу задля досягнення «доброго» стану вод.

Заступник голови басейнової ради і начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Трофанчук доповів про перші кроки з розробки Плану управління річковим басейном – ті, що вже пройдені, і які ще попереду. Наразі фахівцями басейнового управління виконано опис річкового басейну, визначено типологію та масиви поверхневих і підземних вод.

В рамках взаємодії з ОБСЄ проаналізовано основні антропогенні впливи, які зазнає річка, в тому числі з огляду на проведення військових дій. Визначено перелік специфічних забруднюючих речовин, характерних саме для нашого річкового басейну, та надано рекомендації до програми діагностичного моніторингу на 2019 рік.

Для виконання наступних кроків з розробки плану управління річковим басейном визнано доцільним залучити науковців, фахівців інших відомств та міжнародних експертів.

Сіверсько-Донецьке БУВР вже має позитивні результати залучення коштів міжнародних проектів ОБСЄ та ЮНІСЕФ і обласних фондів охорони природи для підвищення потенціалу басейнової лабораторії, за що окрема вдячність всім дотичним до цього. Наразі є домовленості щодо продовження співпраці.

Ще одним із питань, висвітлених в ході засідання, стали аспекти проведення моніторингу поверхневих та підземних вод в районі річкового басейну в поточному році, про що доповіли фахівці басейнової лабораторії моніторингу вод та ґрунтів Сіверсько-Донецького БУВР і державного регіонального геологічного підприємства «Донецькгеологія».

В цілому, зустріч членів басейнової ради була конструктивною і націленою на перспективу. Наступного разу домовились зустрітись вже восени, після нашого головного свята – Дня Сіверського Дінця. До речі, йшлося й про можливість встановлення офіційної дати його святкування – члени басейнової ради зійшлись на третій суботі вересня.

Отже, до роботи, стейкхолдери позитивних змін, і до зустрічі через півроку у цій же чудовій конференц-залі в такому ж складі!

Поділитися:
"Артерія життя"як війна вбиває Сіверський Донець
02.08.2022 08:49
Вже близько пів року по найбільшій ріці українського сходу проходить ділянка фронту з російськими окупантами. Росіяни обстрілюють позиції ЗСУ на правому березі Дінця та поки марно намагаються…
Нафтопродукти та нітрити. Що ще цього літа знайшли у воді з Сіверського Дінця та його приток
30.07.2022 19:14
У червні та липні в басейні Сіверського Дінця, де беруть питну воду для усієї Донеччини, фахівці зафіксували ртутне забруднення у 8,5 рази більше від дозволеного. Показники азоту та нітритів…
Басейнове управління водних ресурсів евакуювало зі Слов’янська нову лабораторію вартістю понад 20 млн грн (ФОТО)
28.07.2022 16:27
Басейнове управління водних ресурсів евакуювало зі Слов’янська нову лабораторію вартістю понад 20 млн грн (ФОТО) Працівники Сіверсько-Донецького БУВР змогли з-під обстрілів вивезти у безпечніші…