Зрошувальні системи, що потребують відновлення, обстежені. Далі – слово за експертами

Відновлення державних меліоративних систем – невід’ємна складова розвитку зрошуваного землеробства на Донеччині. Про це йшлося на нараді Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, що проводилась у середині травня на базі Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів.

В рамках розроблення обговорюваного на цій нараді проєкту Стратегії економічного розвитку Донецької та Луганської областей і плану заходів з її реалізації наприкінці травня проведено обстеження державних зрошувальних систем, які перебувають на балансі Сіверсько-Донецького БУВР.

Спеціалістами басейнового управління спільно з консультантом проєкту USAID «Економічна підтримка східної України» були обстежені Слов’янська зрошувальна система (13 насосних станцій, в тому числі ГТС та проблемна ділянка відсутнього магістрального трубопроводу протяжністю 4,5 км); Волноваська ЗС (2 насосні станції та проблемна ділянка відсутнього магістрального трубопроводу протяжністю 3 км); Маріупольська ЗС (2 насосні станції) та Павлопільська ЗС (1 насосна станція та проблемна ділянка відсутнього трубопроводу).

До обстеження активно залучились представники фермерських господарств та місцевих громад, зацікавлені у відновленні зрошення на орендованих землях, а саме: СФГ «Верес», ТОВ «Технотрейд» Краматорського району, ДП «Ілліч Агро-Донбас», ПАТ «Екопрод» Волноваського району та Сартанської військово-цивільної адміністрації Маріупольського району.

За підсумками обстеження насосних станцій та магістральних трубопроводів буде складено експертний звіт із зазначенням обсягів ремонтних та відновлювальних робіт, до виконання яких планується залучити міжнародну технічну допомогу.

Нагадаємо, що проєкт відновлення Слов’янської зрошувальної системи, введеної в експлуатацію у 1985-86 рр. і призначеної для подачі води на зрошення сільськогосподарських культур на площі 10 088 га, наразі вивчається Американським агентством з міжнародного розвитку USAID в межах Програми «Економічна підтримка східної України».

Міжбасейнова взаємодія: участь у басейновій раді річок Приазов’я
17.06.2021 09:19
16 червня фахівці Сіверсько-Донецького БУВР узяли участь в онлайн-засіданні басейнової ради річок Приазов’я. У форматі відеоконференції було заслухано інформацію про виконання водоохоронних заходів в…
ЕКОактивну молодь Луганщини відзначили за перемогу в творчому конкурсі
16.06.2021 11:35
15 червня представники Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів побували в Луганській області з відповідальною місією - нагородження переможців та призерів 14-го творчого конкурсу …
Талановиті та ЕКОсвідомі. В Харкові відбулось нагородження переможців творчого конкурсу
14.06.2021 17:00
Сьогодні, 14 червня, в Харкові у приміщенні Регіонального офісу водних ресурсів у Харківській області вітали творчо обдаровану та ЕКОактивну молодь Харківщини. Там за сприяння керівництва офісу…