Зрошувальні системи, що потребують відновлення, обстежені. Далі – слово за експертами

Відновлення державних меліоративних систем – невід’ємна складова розвитку зрошуваного землеробства на Донеччині. Про це йшлося на нараді Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, що проводилась у середині травня на базі Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів.

В рамках розроблення обговорюваного на цій нараді проєкту Стратегії економічного розвитку Донецької та Луганської областей і плану заходів з її реалізації наприкінці травня проведено обстеження державних зрошувальних систем, які перебувають на балансі Сіверсько-Донецького БУВР.

Спеціалістами басейнового управління спільно з консультантом проєкту USAID «Економічна підтримка східної України» були обстежені Слов’янська зрошувальна система (13 насосних станцій, в тому числі ГТС та проблемна ділянка відсутнього магістрального трубопроводу протяжністю 4,5 км); Волноваська ЗС (2 насосні станції та проблемна ділянка відсутнього магістрального трубопроводу протяжністю 3 км); Маріупольська ЗС (2 насосні станції) та Павлопільська ЗС (1 насосна станція та проблемна ділянка відсутнього трубопроводу).

До обстеження активно залучились представники фермерських господарств та місцевих громад, зацікавлені у відновленні зрошення на орендованих землях, а саме: СФГ «Верес», ТОВ «Технотрейд» Краматорського району, ДП «Ілліч Агро-Донбас», ПАТ «Екопрод» Волноваського району та Сартанської військово-цивільної адміністрації Маріупольського району.

За підсумками обстеження насосних станцій та магістральних трубопроводів буде складено експертний звіт із зазначенням обсягів ремонтних та відновлювальних робіт, до виконання яких планується залучити міжнародну технічну допомогу.

Нагадаємо, що проєкт відновлення Слов’янської зрошувальної системи, введеної в експлуатацію у 1985-86 рр. і призначеної для подачі води на зрошення сільськогосподарських культур на площі 10 088 га, наразі вивчається Американським агентством з міжнародного розвитку USAID в межах Програми «Економічна підтримка східної України».

Поділитися:
Про відновлення і розбудову миру в аспектах захисту довкілля: стартував навчальний інтенсив від ПРООН
11.08.2022 19:17
Сьогодні, 11 серпня, у місті Кам’янець-Подільський Хмельницької області стартував дводенний тренінговий інтенсив у межах проєкту «Підтримка ЄС на сході України – відновлення, розбудова миру та…
"Артерія життя": як війна вбиває Сіверський Донець
02.08.2022 08:49
Вже близько пів року по найбільшій ріці українського сходу проходить ділянка фронту з російськими окупантами. Росіяни обстрілюють позиції ЗСУ на правому березі Дінця та поки марно намагаються…
Нафтопродукти та нітрити. Що ще цього літа знайшли у воді з Сіверського Дінця та його приток
30.07.2022 19:14
У червні та липні в басейні Сіверського Дінця, де беруть питну воду для усієї Донеччини, фахівці зафіксували ртутне забруднення у 8,5 рази більше від дозволеного. Показники азоту та нітритів…