Вишиванка моя – Україна: добрі спогади до Дня вишиванки

У 2021 році виповнюється рівно 10 років з того часу, як усю Україну об’єднала Рушникова доріжка єднання родом зі Слов’янська – вишивані вручну і з’єднані між собою барвисті рушники з часточками душі майстринь з усіх куточків нашої держави. На кожному з рушників вишиті назва регіону і притаманні саме йому традиційні українські орнаменти. Наразі цей 75-метровий символ єдності України дбайливо зберігається у фондах Слов’янського краєзнавчого музею.

А починалося все у 2010 році, коли ініціатори Всеукраїнського культурно-мистецького проєкту «Україна єдина: Схід і Захід разом» задумали протягом одного року побувати у всіх обласних центрах держави і до 20-ї річниці Незалежності України створити величезну Рушникову доріжку єднання. До реалізації такої масштабної ідеї долучився і колектив Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, надаючи всебічну підтримку патріотичній ініціативі. Ще на старті – допомогою в оплаті сценічних костюмів для урочистої ходи Україною, далі транспортним сполученням і дружніми зв’язками з іншими водогосподарськими організаціями у регіонах, де радо зустріли і узяли під опіку вісників зі Сходу. А найголовніше – авторською піснею «Вишиванка моя – Україна» на слова Алли і Віктора Антоненків (тодішнього керівника Сіверсько-Донецького БУВР) та музику Інни та Олександра Куриленків, що стала своєрідним гімном проєкту.

slova-pisni-vishivanka-moya-ukraina_0.doc

Пісня 'Вишиванка - моя Україна'

З берегів Сіверського Дінця учасників Всеукраїнського проєкту благословляли в добру путь Лаврські дзвони і Святогірська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці. Божа Матінка і пісня «Вишиванка моя – Україна» супроводжували їх на довгому шляху довжиною у рік – від майстрині до майстрині, які з молитвою і натхненням творили справжній народний оберіг. 70-літня вишивальниця Марія Турчин з Прикарпаття переконана, що ця рушникова доріжка духовно поєднала українців різних регіонів і релігійних конфесій цілющої силою добра, любові та надії. Почавшись вишитим святогірськими ченцями рушником, символ єдності України досяг довжини у 75 метрів і завершив свою урочисту ходу 24 серпня 2011 року в столиці нашої держави, де був освячений у Києво-Печерській лаврі.

Ось так «в полотні квітчастім сто доріг» пролягли від Дону до Сяну, від Чорного моря і до столичних берегів могутнього Дніпра, щоб «у барвистій гладі рушників» поєднати всю Україну Рушниковою доріжкою єднання в благодійному проєкті: «Україна єдина: Схід і Захід разом».

Завдячуючи своїй появі на світ багатьом небайдужим людям та організаціям, зокрема і водникам басейну Сіверського Дінця, Всеукраїнська рушникова доріжка була урочисто розгорнута на ювілейні 50 і 55 років від дня заснування Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, аби «візерунками єднальних стежків» благословити всіх на добрі справи і єдність духу заради майбутнього.

Поливний сезон на півночі Донецької області успішно завершено
28.10.2021 11:22
На півночі Донецької області завершено поливний сезон 2021. Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів у повному обсязі виконані договірні зобов’язання із забору води для потреб…
Міжвідомча взаємодія – важливий аспект синергії дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій у водному секторі
27.10.2021 12:53
Безпека та ефективне управління водними ресурсами є запорукою їх збереження та збалансованого використання. Особливо це актуально для сходу України, де мають місце значне промислове навантаження…
ЕКОпросвіта заради сталого розвитку: розпочато цикл навчальних семінарів
21.10.2021 15:47
20 жовтня у м.Слов’янськ в конференц-залі Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів відбувся перший із циклу навчальних семінарів для освітян, працівників комунальних підприємств,…