Вода у Сіверському Дінці стала чистішою

Стан води у Сіверському Дінці поліпшився. Про це свідчать результати щоденного моніторингу. За даними фахівців, спостерігається покращення за органолептичними показниками – «лікарський» запах не зафіксований у жодній точці відбору води.

Протягом останніх днів жителі Слов’янська та сусідніх міст були стурбовані станом водопровідної води, від якої надходив неприємний запах ліків та болота, повідомляє телеканал «С плюс». Причиною цього явища стало погіршення стану води у Сіверському Дінці, який є джерелом питної води для північного регіону Донеччини. Але останнім часом спостерігається покращення – «лікарський» запах не зафіксований у жодній точці відбору проб води. Також не виявлено вмісту фенолів.

Найбільш імовірна причина погіршення стану води в Дінці – це викид забруднюючих речовин вище за течією, що спричинило реакцію в самій річці. Фахівці БУВРу звернулися до профільних установ та водокористувачів Харківської області з метою з’ясувати, чи були якісь аварійні ситуації в цьому регіоні.

Фахівці БУВРу спільно з представниками суміжних служб продовжують щоденний моніторинг стану Сіверського Дінця. Також для з’ясування причин погіршення якості води залучено науковців із київських інститутів, куди були відправлені проби. За даними «Словміськводоканалу», всі показники якості водопровідної води відповідають нормам.

Також свої висновки щодо причин забруднення Сіверського Дінця мають надати правоохоронні органи, які наразі займаються розслідуванням цієї справи.

Поділитися:
Про відновлення і розбудову миру в аспектах захисту довкілля: стартував навчальний інтенсив від ПРООН
11.08.2022 19:17
Сьогодні, 11 серпня, у місті Кам’янець-Подільський Хмельницької області стартував дводенний тренінговий інтенсив у межах проєкту «Підтримка ЄС на сході України – відновлення, розбудова миру та…
"Артерія життя": як війна вбиває Сіверський Донець
02.08.2022 08:49
Вже близько пів року по найбільшій ріці українського сходу проходить ділянка фронту з російськими окупантами. Росіяни обстрілюють позиції ЗСУ на правому березі Дінця та поки марно намагаються…
Нафтопродукти та нітрити. Що ще цього літа знайшли у воді з Сіверського Дінця та його приток
30.07.2022 19:14
У червні та липні в басейні Сіверського Дінця, де беруть питну воду для усієї Донеччини, фахівці зафіксували ртутне забруднення у 8,5 рази більше від дозволеного. Показники азоту та нітритів…