Проблеми зрошення в зоні ризикованого землеробства обговорювались на нараді Мінреінтеграції в Сіверсько-Донецькому БУВР

Про перспективи розвитку зрошуваного землеробства як державно-приватного партнерства в сучасних умовах господарювання на території Донецької області йшлося на нараді Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, що відбулась 14 травня в конференц-залі Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів під головуванням директора директорату інфраструктури Мінреінтеграції Олексія Зарецького.

Серед учасників наради – представники Мінреінтеграції, Сіверсько-Донецького БУВР Держводагентства, департаментів агропромислового розвитку та земельних відносин, інвестиційно-інноваційного розвитку і зовнішніх відносин Донецької облдержадміністрації, науково-проєктних організацій та сільгосппідприємств, зацікавлених у відновленні та розширенні площ зрошення по Донецькій області.

Зустріч була присвячена обговоренню проблем та наданню адекватних ефективних відповідей щодо розробки проєкту Стратегії економічного розвитку Донецької та Луганської областей та плану заходів з її реалізації з метою виконання Концепції економічного розвитку Донецької та Луганської областей.

Серед інших важливих питань йшлося про проблематику маловоддя на Сході України та необхідність розчищення малих річок для сталого поповнення джерел зрошення, про концепцію меліорації та зрошування земель у зоні ризикованого землеробства на півдні Донецької області, про проблемні питання розвитку аграрного бізнесу та необхідність компенсування сільгоспвиробникам витрат на придбання дощувальної техніки, іригаційного обладнання та реконструкції внутрішньогосподарських мереж. Зокрема, болючим питанням для аграріїв стала відсутність компенсації коштів за електроенергію на транспортування води (а це понад 60% від повної вартості послуг з транспортування), які вони змушені закладати у собівартість сільгосппродукції.

В рамках обговорення, серед іншого, була висунута пропозиція залучити представників USAID до проведення аудиту технічного стану та енергоефективності державних зрошувальних систем для визначення перспектив їх подальшого відновлення та модернізації із залученням інвестицій, кредитів та грантів, у тому числі коштів міжнародних фінансових організацій.

Міжбасейнова взаємодія: участь у басейновій раді річок Приазов’я
17.06.2021 09:19
16 червня фахівці Сіверсько-Донецького БУВР узяли участь в онлайн-засіданні басейнової ради річок Приазов’я. У форматі відеоконференції було заслухано інформацію про виконання водоохоронних заходів в…
ЕКОактивну молодь Луганщини відзначили за перемогу в творчому конкурсі
16.06.2021 11:35
15 червня представники Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів побували в Луганській області з відповідальною місією - нагородження переможців та призерів 14-го творчого конкурсу …
Талановиті та ЕКОсвідомі. В Харкові відбулось нагородження переможців творчого конкурсу
14.06.2021 17:00
Сьогодні, 14 червня, в Харкові у приміщенні Регіонального офісу водних ресурсів у Харківській області вітали творчо обдаровану та ЕКОактивну молодь Харківщини. Там за сприяння керівництва офісу…