Презентовано результати досліджень впливу зміни клімату в Україні

23 грудня відбулась презентація результатів дослідження Світового банку «Оцінка впливу, можливостей та пріоритетів для України у зв’язку зі зміною клімату». На запрошення Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України до заходу в режимі онлайн долучились і фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів.

В ході презентації учасники вебінару мали можливість дізнатись про результати дворічного дослідження, яке здійснили українські, європейські та американські науковці, аби оцінити вплив зміни клімату на майбутнє України – до 2100 року.

Під час зазначених досліджень було сформовано кількісну оцінку біофізичних та економічних наслідків зміни клімату на сільське господарство, ліси, населення та робочі місця, а також проаналізовано впливи зміни клімату на різні групи доходів. Науковці впевнені, що отримані результати стануть у нагоді для стратегічного короткострокового та довгострокового планування, моніторингу, розвитку необхідної інфраструктури. Інформація про тенденції врожаю сільськогосподарських культур буде корисною для прийняття обґрунтованих рішень щодо вибору відповідної сільськогосподарської практики. Розроблені деталізовані кліматичні прогнози можуть бути використані для оцінки кліматичних ризиків у різних секторах економіки на національному та регіональному рівні.

Аналітичний звіт «Вплив зміни клімату в Україні» дає уявлення про наслідки, яких варто очікувати нашій державі у нових умовах життя, та акцентує увагу на важливості планування, адаптації та підвищенні стійкості секторів економіки до зміни клімату. Разом з тим, результати досліджень відповідають на важливі питання: Які тенденції у зміні клімату відбуваються в Україні? Як кліматична зміна впливає на здоров'я людей, міста, водні ресурси, рослини та тварин та енергетику? Яка економічна вартість зміни клімату? Яка роль військового конфлікту та гендеру у загостренні впливу кліматичної кризи? Як Україні адаптовуватися до кліматичної зміни?

Документ підготовлений Національною метеорологічною службою Великобританії (Met Office) від імені Міністерства закордонних справ, у справах співдружності та розвитку (FCDO) за сприяння Посольства Великобританії в Києві. Повна версія дослідження доступна за посиланням: https://bit.ly/3H2vcHP

Поділитися:
Якісний стан водних об’єктів суббасейну Сіверського Дінця у березні 2024 року
23.04.2024 16:47
Лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів продовжує виконання моніторингу поверхневих вод у суббасейні Сіверського Дінця району…
Дню екологічних знань і Дню довкілля присвячено
19.04.2024 16:11
Фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів долучились до участі у заходах, присвячених Дню екологічних знань 15 квітня (International Environmental Awareness Day), що…
Проведення публічного громадського обговорення проєкту Плану управління річковим басейном Дону (2025-2030)
19.04.2024 10:31
30 квітня 2024 року відбудеться захід з публічного обговорення проєкту Плану управління річковим басейном Дону (суббасейни Сіверського Дінця та Нижнього Дону). Захід відбудеться у форматі…