Поливний сезон на півночі Донецької області успішно завершено

На півночі Донецької області завершено поливний сезон 2021. Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів у повному обсязі виконані договірні зобов’язання із забору води для потреб водокористувачів. Забезпечено безаварійну роботу державних зрошувальних систем для забезпечення поливу сільськогосподарських культур, в тому числі внаслідок своєчасного ремонту й переобладнання всмоктувальної лінії Головної насосної станції Оскільської зрошувальної системи № 1.

За період з квітня по жовтень 2021 року перекачано 235,124 тис.м3 води для потреб фермерських господарств ТОВ «Верное дело» і ТОВ «Перспектива». Це на 27,3% більше, ніж у минулому поливному сезоні, зокрема за рахунок збільшення площ поливу на 10 га. Результатом плідної співпраці водників та аграріїв є добрий врожай овочевих культур на площі 49 га і життєстійкість молодого вишневого саду на площі 122,4 га.

Наразі працівники експлуатаційних дільниць Сіверсько-Донецького БУВР спорожнюють магістральні трубопроводи, обстежують технічний стан об’єктів водогосподарсько-меліоративного комплексу та зрошувальних систем для встановлення обсягів підготовчих і ремонтних робіт до наступного сезону, проводять консервацію запірно-регулюючої арматури на зимовий період.

Для гарантованої подачі води на потреби сільгоспвиробників у поливному сезоні 2022 заплановані роботи з ремонту напірного колектору та електродвигунів потужністю 630 кВт Головної насосної станції Оскільської зрошувальної системи № 1, яка була введена в експлуатацію у 1966 році.

А на півдні Донецької області зрошувальний період ще триває, наразі проводиться вологозарядка з метою насичення ґрунту вологою як передумови доброго врожаю у 2022 році.

Що потрібно, аби врятувати річку Деркул?
26.11.2021 16:41
Місцеві кажуть, що колись по річці Деркул на Луганщині, ходили кораблі. Сьогодні це маленька заросла річка, яка майже вмирає. Але мешканці Біловодської громади налаштовані її врятувати, тому що…
ЕКОпросвіта заради сталого розвитку: інтегроване управління водними ресурсами за басейновим принципом
26.11.2021 16:13
Сьогодні, 26 листопада, фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів долучились до участі у черговому навчальному семінарі з питань охорони довкілля та сталого розвитку. …
8 грудня – онлайн-засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону
26.11.2021 13:19
8 грудня 2021 року о 10-00 у Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів відбудеться чергове засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону. У зв’язку з карантинними…