Басейнова рада Сіверського Дінця та нижнього Дону: у фокусі уваги – впливи змін клімату і заходи для зменшення забруднення водних об’єктів

Сьогодні, 8 грудня, в Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів відбулось чергове засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону.

Формат відеоконференції дозволив залучити до обговорення важливих питань досягнення доброго екологічного стану вод широке коло зацікавлених осіб – представників територіальних громад Харківської, Донецької та Луганської областей, що розташовані у суббасейні Сіверського Дінця району басейну річки Дон.

Ключовими темами онлайн-зустрічі стали презентації результатів реалізації в суббасейні р. Сіверський Донець у 2021 році проєкту Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Підтримка планування управління водними ресурсами на сході України» та проєкту Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, що є значною підтримкою в розробленні елементів Плану управління річковим басейном Дону.

Зокрема, йшлося про перелік заходів, спрямованих на зменшення забруднення органічними, біогенними та небезпечними речовинами масивів поверхневих вод у рамках підготовки розділу 8 «Програма заходів» Плану управління річковим басейном Дону, що представили учасникам заходу експерти проєкту Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

Нагадаємо, що регіональні обговорення щодо переліку заходів, із залученням представників місцевих органів влади, обласних державних та військово-цивільних адміністрацій, територіальних громад, підприємств-водокористувачів та громадських організацій, проходили 7-10 вересня 2021 р. у Харківській, Донецькій та Луганській областях.

Відповідно до статті 10 Водного кодексу України, здійснення заходів щодо раціонального використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів, організація роботи, пов’язаної з ліквідацією наслідків аварій та стихійного лиха, погіршенням якості вод або їх шкідливою дією, належить до компетенції органів місцевого самоврядування. Реалізація таких функцій органами місцевого самоврядування здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства, зазначив заступник голови басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону, начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Трофанчук.

Він зауважив, що екологічні заходи, спрямовані на досягнення доброго стану водних об’єктів, які увійдуть до Плану управління річковим басейном Дону, мають також бути включені до регіональних екологічних програм та фінансуватися за рахунок коштів місцевих бюджетів, а розпорядники коштів місцевих бюджетів при бюджетному плануванні мають враховувати ці заходи, спрямовані на досягнення доброго екологічного стану вод.

Представлені учасникам засідання матеріали заключного звіту за проєктом Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, що стосуються результатів аналізу впливів змін клімату в суббасейні р. Сіверський Донець, також увійдуть до Плану управління річковим басейном Дону, адже вони містять оцінку змін клімату та впливу цих змін на сектори, розвинуті на території регіону, а також підходи до оцінки потенціалу адаптації до кліматичних змін у суббасейні та формування стратегічних пріоритетів і заходів з адаптації до змін клімату.

Поділитися:
Про відновлення і розбудову миру в аспектах захисту довкілля: стартував навчальний інтенсив від ПРООН
11.08.2022 19:17
Сьогодні, 11 серпня, у місті Кам’янець-Подільський Хмельницької області стартував дводенний тренінговий інтенсив у межах проєкту «Підтримка ЄС на сході України – відновлення, розбудова миру та…
"Артерія життя": як війна вбиває Сіверський Донець
02.08.2022 08:49
Вже близько пів року по найбільшій ріці українського сходу проходить ділянка фронту з російськими окупантами. Росіяни обстрілюють позиції ЗСУ на правому березі Дінця та поки марно намагаються…
Нафтопродукти та нітрити. Що ще цього літа знайшли у воді з Сіверського Дінця та його приток
30.07.2022 19:14
У червні та липні в басейні Сіверського Дінця, де беруть питну воду для усієї Донеччини, фахівці зафіксували ртутне забруднення у 8,5 рази більше від дозволеного. Показники азоту та нітритів…