Зміни клімату та їх вплив у суббасейні Сіверського Дінця – в центрі уваги науковців і фахівців водної сфери

Сьогодні, 9 листопада, у форматі онлайн-конференції відбулась презентація фінального звіту «Аналіз впливів змін клімату в суббасейні р. Сіверський Донець» в рамках реалізації проєкту Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

До участі у заході долучились фахівці водної сфери з Державного агентства водних ресурсів України та Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, за пропозицією якого Представництво Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні виступило замовником дослідження. А виконавцями проєкту стали вітчизняні та міжнародні експерти з оцінки змін клімату – представник «HYDROC GmbH» Георг Петерсен та науковці Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова на чолі із Дмитром Дядіним, старшим викладачем кафедри інженерної екології міст, який і презентував сьогодні звіт за проєктом. В ході обговорення презентованого звіту учасники онлайн-зустрічі надали пропозиції для його доопрацювання.

Зазначимо, що проєкт спрямований на загальний аналіз впливу змін клімату в суббасейні Сіверського Дінця (тенденції в температурному режимі, опадах, екстремальні та стихійні гідрометеорологічні явища, річковий та поверхневий стік, та ін.), аналіз вразливості до кліматичних змін та визначення пріоритетних заходів щодо адаптації. В рамках дослідження було також виконано оцінку водного балансу річок у суббасейні з урахуванням поточної гідрологічної ситуації та впливу кліматичних змін.

Презентований звіт за проєктом містить оцінки змін клімату та впливу цих змін на сектори, розвинуті на території суббасейну, а також підходи до оцінки потенціалу адаптації до кліматичних змін у суббасейні та розробки стратегічних пріоритетів і заходів щодо адаптації до змін клімату.

Розроблення Плану управління річковим басейном Дону триває: спеціалісти обговорили звіт із доповнення ІІ розділу


Матеріали звіту стосовно аналізу впливів змін клімату в суббасейні р. Сіверський Донець буде представлено на черговому засіданні басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону, що відбудеться в грудні 2021 року. А дані виконаних досліджень планується використати в процесі розроблення Плану управління річковим басейном Дону.

Поділитися:
Міндовкілля: стратегія водного сектора на воєнний та відбудовний період
07.05.2022 19:40
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець обговорив з в.о. голови Держводагентства Олексієм Кузьменковим стратегічний план робіт на воєнний та відбудовний період для…
Уряд схвалив законопроєкт, який спрощує адмінпроцедури у водогосподарській сфері
03.05.2022 13:22
Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 29 квітня підтримав законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції господарської діяльності у сфері розвитку…
Міндовкілля: удосконалено порядок ведення державного водного кадастру
21.04.2022 12:45
Відповідне рішення прийняли на засіданні Кабінету Міністрів України, повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України. Ним затвердили зміни до Порядку ведення…