Зміни клімату та їх вплив у суббасейні Сіверського Дінця – в центрі уваги науковців і фахівців водної сфери

Сьогодні, 9 листопада, у форматі онлайн-конференції відбулась презентація фінального звіту «Аналіз впливів змін клімату в суббасейні р. Сіверський Донець» в рамках реалізації проєкту Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

До участі у заході долучились фахівці водної сфери з Державного агентства водних ресурсів України та Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, за пропозицією якого Представництво Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні виступило замовником дослідження. А виконавцями проєкту стали вітчизняні та міжнародні експерти з оцінки змін клімату – представник «HYDROC GmbH» Георг Петерсен та науковці Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова на чолі із Дмитром Дядіним, старшим викладачем кафедри інженерної екології міст, який і презентував сьогодні звіт за проєктом. В ході обговорення презентованого звіту учасники онлайн-зустрічі надали пропозиції для його доопрацювання.

Зазначимо, що проєкт спрямований на загальний аналіз впливу змін клімату в суббасейні Сіверського Дінця (тенденції в температурному режимі, опадах, екстремальні та стихійні гідрометеорологічні явища, річковий та поверхневий стік, та ін.), аналіз вразливості до кліматичних змін та визначення пріоритетних заходів щодо адаптації. В рамках дослідження було також виконано оцінку водного балансу річок у суббасейні з урахуванням поточної гідрологічної ситуації та впливу кліматичних змін.

Презентований звіт за проєктом містить оцінки змін клімату та впливу цих змін на сектори, розвинуті на території суббасейну, а також підходи до оцінки потенціалу адаптації до кліматичних змін у суббасейні та розробки стратегічних пріоритетів і заходів щодо адаптації до змін клімату.

Розроблення Плану управління річковим басейном Дону триває: спеціалісти обговорили звіт із доповнення ІІ розділу


Матеріали звіту стосовно аналізу впливів змін клімату в суббасейні р. Сіверський Донець буде представлено на черговому засіданні басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону, що відбудеться в грудні 2021 року. А дані виконаних досліджень планується використати в процесі розроблення Плану управління річковим басейном Дону.

Що потрібно, аби врятувати річку Деркул?
26.11.2021 16:41
Місцеві кажуть, що колись по річці Деркул на Луганщині, ходили кораблі. Сьогодні це маленька заросла річка, яка майже вмирає. Але мешканці Біловодської громади налаштовані її врятувати, тому що…
ЕКОпросвіта заради сталого розвитку: інтегроване управління водними ресурсами за басейновим принципом
26.11.2021 16:13
Сьогодні, 26 листопада, фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів долучились до участі у черговому навчальному семінарі з питань охорони довкілля та сталого розвитку. …
8 грудня – онлайн-засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону
26.11.2021 13:19
8 грудня 2021 року о 10-00 у Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів відбудеться чергове засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону. У зв’язку з карантинними…