Всесвітній день річок – свято для всіх і для кожного!

Щорічно в останню неділю вересня відзначають Всесвітній день річок, покликаний привернути увагу суспільства до проблем водних артерій планети.

Вперше соціальні активності до цього свята відбулись у 2005 році, коли Генеральна Асамблея ООН оголосила про початок комплексу заходів під назвою «Вода для життя». З кожним роком День річок стає усе популярнішим, а його святкування проходить у форматі різних екологічних акцій зі збереження водних ресурсів.

Окрім єдиного на весь світ свята, річки поступово набувають і власного дня святкування. Уже 15-ть років поспіль, з 2007 року, свій день річки має Сіверський Донець – головна водна артерія сходу України.

День Сіверського Дінця офіційно відзначається 21 вересня, втім громадські активності зазвичай приурочені до найближчих вихідних. Цього року свято увібрало в себе три визначні дати і втілилось в ЕКОівент у форматі 3D: День Сіверського Дінця, День чистих берегів і День моніторингу води.

ЕКОівент 3D: День чистих берегів, День моніторингу води, День Сіверського Дінця

Його організатори – Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів та громадська організація «Сіверський Донець – відродження» вважають, що відзначати Дні річок потрібно не тільки святково, але і дієво, і пізнавально. Практичними діями в ході ЕКОтолоки «добрі друзі Сіверського Дінця» рятували від сміття береги однієї з його приток. А потім залюбки дізнавались більше про державний і громадський моніторинг якості води та заповідну флору і фауну Придінців’я. Докладніше про це й не тільки – на нашому вебсайті та у мережі Фейсбук на офіційній сторінці.

Поливний сезон на півночі Донецької області успішно завершено
28.10.2021 11:22
На півночі Донецької області завершено поливний сезон 2021. Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів у повному обсязі виконані договірні зобов’язання із забору води для потреб…
Міжвідомча взаємодія – важливий аспект синергії дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій у водному секторі
27.10.2021 12:53
Безпека та ефективне управління водними ресурсами є запорукою їх збереження та збалансованого використання. Особливо це актуально для сходу України, де мають місце значне промислове навантаження…
ЕКОпросвіта заради сталого розвитку: розпочато цикл навчальних семінарів
21.10.2021 15:47
20 жовтня у м.Слов’янськ в конференц-залі Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів відбувся перший із циклу навчальних семінарів для освітян, працівників комунальних підприємств,…