Тренінг з механізмів покращення громадської безпеки за участі фахівців водної сфери

З 16 по 18 лютого у м. Святогірськ проходив тренінг за навчальним курсом «Розробка та пілотування міжвідомчого координаційного механізму оцінки ризиків», організований в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру. Його учасниками стали начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Трофанчук і заступник начальника відділу моніторингу вод та басейнової взаємодії Наталія Білоцерківська.

Однією із головних цілей Програми ООН з відновлення та розбудови миру є покращення громадської безпеки та посилення інституційного потенціалу основних надавачів сервісів з безпеки.

Безумовно, створення умов розвитку безпечного середовища потребує комплексного підходу та системного реагування. Саме тому одним із завдань ПРООН у сфері громадської безпеки на поточний рік є створення міжвідомчого координаційного механізму для оцінки ризиків та напрацювання рекомендацій для підготовки Паспорту ризиків, а також проведення серії тренінгів за навчальним курсом «Розробка та пілотування міжвідомчого координаційного механізму оцінки ризиків». Виконавцем цього завдання є неурядова організація АКТЕД (Агентство технічної співпраці та розвитку).

В ході навчальних тренінгів, що проводяться АКТЕД та Ініціативою ІМПАКТ за підтримки Європейського Союзу, було заплановано здійснити оцінку ризиків та розробити скоординовані сценарії для ефективного подолання наслідків потенційних загроз на сході України.

З цією метою для участі у тренінгу 16-18 лютого були запрошені представники органів місцевого самоврядування, Державної служби з надзвичайних ситуацій України (ДСНС), служб з оперативного реагування та науковці. Учасники опанували навички з проведення якісної оцінки вразливості громад, природних та антропогенних загроз, а також проаналізували наявні в громадах ресурси, необхідні для подолання наслідків ймовірних криз.

Навчання має на меті об’єднати зусилля місцевої влади та рятувальних служб для створення міжвідомчого координаційного механізму оцінки ризиків, використання якого допоможе ефективніше реагувати на кризові ситуації та запобігати загрозам, що можуть спіткати охоплені збройним конфліктом громади на сході України.

Дізнатись більше…

Для довідки

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

АКТЕД (Агентство технічної співпраці та розвитку) – міжнародна неурядова організація, яка з 2017 року співпрацює з місцевими органами влади, установами, організаціями та підприємствами, які знаходяться вздовж лінії розмежування.

Поділитися:
Міндовкілля: стратегія водного сектора на воєнний та відбудовний період
07.05.2022 19:40
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець обговорив з в.о. голови Держводагентства Олексієм Кузьменковим стратегічний план робіт на воєнний та відбудовний період для…
Уряд схвалив законопроєкт, який спрощує адмінпроцедури у водогосподарській сфері
03.05.2022 13:22
Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 29 квітня підтримав законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції господарської діяльності у сфері розвитку…
Міндовкілля: удосконалено порядок ведення державного водного кадастру
21.04.2022 12:45
Відповідне рішення прийняли на засіданні Кабінету Міністрів України, повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України. Ним затвердили зміни до Порядку ведення…