Про інтегроване управління водними ресурсами за басейновим принципом для територіальних громад Донеччини

Цикл навчальних семінарів з питань охорони довкілля та сталого розвитку проходить в рамках міжвідомчої регіональної програми «Екологічна просвіта та інформування для сталого розвитку Донеччини на 2020-2025 роки», яка реалізовується департаментом освіти і науки спільно з департаментом екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації. До участі у семінарах в якості лекторів долучились і фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів.

У жовтні-листопаді слухачами навчальних семінарів стали перш за все і переважно освітяни та науковці як з Донецької області, так і з різних куточків нашої держави. Грудневий марафон семінарів присвячений інформуванню представники виконавчих органів об’єднаних територіальних громад, місцевих рад, райдержадміністрацій, працівників комунальних установ, громадських організацій та засобів масової інформації Донеччини.

Метою такої масштабної навчальної програми в режимі офлайн/онлайн є впровадження засад сталого виробництва та споживання, популяризація екологічних знань, формування розуміння принципів сталого розвитку та цінності сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.

Одним із важливих аспектів сталого розвитку є комплексний принцип інтегрованого управління водними ресурсами за районами річкових басейнів, про що учасників семінарів поінформувала Наталія Білоцерківська, виконавчий секретар басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону, заступник начальника відділу моніторингу вод та басейнової взаємодії Сіверсько-Донецького БУВР.

Фахівець водної сфери з багаторічним досвідом поділилась зі слухачами курсу ґрунтовною інформацією про основні засади і практичний досвід інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом та етапи розроблення Плану управління річковим басейном Дону.

Звісно, що формат подібних семінарів не дозволяє розкрити всю глибину теми за стислий термін, відведений регламентом, втім сформувати основне уявлення про необхідні кожній громаді знання стосовно водних ресурсів на їх території та продовжити взаємодію в подальшому цілком реально.

Поділитися:
Підтримуємо українські традиції: до водників Донеччини завітали щедрувальники
13.01.2022 14:29
В Україні за давнім звичаєм 13 та 14 січня відзначають народні свята – Маланки (Щедрий вечір) та Василя (старий Новий рік). У цей день щедрувальники ходять від хати до хати, бажаючи господарям…
Дотримуйтесь правил пожежної безпеки, бережіть своє життя та майно!
10.01.2022 14:57
Сіверсько-Донецьке басейнове управління продовжує профілактично-роз’яснювальну роботу з працівниками підприємства щодо дотримання вимог правил пожежної безпеки. Враховуючи збільшення кількості…
Ситуація з погіршенням якості річкової води на сході України на контролі у Міндовкілля
30.12.2021 10:57
Погіршення якості води у р. Сіверський Донець стало ключовою темою наради, що відбулась 29 грудня у форматі відеоконференції під головуванням заступника Міністра захисту довкілля та природних…