Про інтегроване управління водними ресурсами за басейновим принципом для територіальних громад Донеччини

Цикл навчальних семінарів з питань охорони довкілля та сталого розвитку проходить в рамках міжвідомчої регіональної програми «Екологічна просвіта та інформування для сталого розвитку Донеччини на 2020-2025 роки», яка реалізовується департаментом освіти і науки спільно з департаментом екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації. До участі у семінарах в якості лекторів долучились і фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів.

У жовтні-листопаді слухачами навчальних семінарів стали перш за все і переважно освітяни та науковці як з Донецької області, так і з різних куточків нашої держави. Грудневий марафон семінарів присвячений інформуванню представники виконавчих органів об’єднаних територіальних громад, місцевих рад, райдержадміністрацій, працівників комунальних установ, громадських організацій та засобів масової інформації Донеччини.

Метою такої масштабної навчальної програми в режимі офлайн/онлайн є впровадження засад сталого виробництва та споживання, популяризація екологічних знань, формування розуміння принципів сталого розвитку та цінності сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.

Одним із важливих аспектів сталого розвитку є комплексний принцип інтегрованого управління водними ресурсами за районами річкових басейнів, про що учасників семінарів поінформувала Наталія Білоцерківська, виконавчий секретар басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону, заступник начальника відділу моніторингу вод та басейнової взаємодії Сіверсько-Донецького БУВР.

Фахівець водної сфери з багаторічним досвідом поділилась зі слухачами курсу ґрунтовною інформацією про основні засади і практичний досвід інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом та етапи розроблення Плану управління річковим басейном Дону.

Звісно, що формат подібних семінарів не дозволяє розкрити всю глибину теми за стислий термін, відведений регламентом, втім сформувати основне уявлення про необхідні кожній громаді знання стосовно водних ресурсів на їх території та продовжити взаємодію в подальшому цілком реально.

Поділитися:
Про відновлення і розбудову миру в аспектах захисту довкілля: стартував навчальний інтенсив від ПРООН
11.08.2022 19:17
Сьогодні, 11 серпня, у місті Кам’янець-Подільський Хмельницької області стартував дводенний тренінговий інтенсив у межах проєкту «Підтримка ЄС на сході України – відновлення, розбудова миру та…
"Артерія життя": як війна вбиває Сіверський Донець
02.08.2022 08:49
Вже близько пів року по найбільшій ріці українського сходу проходить ділянка фронту з російськими окупантами. Росіяни обстрілюють позиції ЗСУ на правому березі Дінця та поки марно намагаються…
Нафтопродукти та нітрити. Що ще цього літа знайшли у воді з Сіверського Дінця та його приток
30.07.2022 19:14
У червні та липні в басейні Сіверського Дінця, де беруть питну воду для усієї Донеччини, фахівці зафіксували ртутне забруднення у 8,5 рази більше від дозволеного. Показники азоту та нітритів…