Підсумки поливного сезону 2021 на півдні Донеччини

На півночі Донецької області поливний сезон 2021 завершився наприкінці жовтня, а на більш засушливому півдні Донеччини працівники Сіверсько-Донецького БУВР ще у першій декаді листопада проводили останні поливи ґрунту з метою його вологозарядки перед наступним вегетаційним періодом.

Зазначимо, що цього року природні умови сприяли аграріям у плані кількості опадів (порівняно з аномально спекотним 2020 роком), тож обсяги подачі води для «штучного дощу» були меншими, ніж у минулому поливному сезоні.

На півдні Донеччини за період з квітня по жовтень 2021 року з державних зрошувальних систем було подано 1652,12 тис.м3 води для потреб агровиробників, а саме селянсько-фермерського господарства «Агрофірма «Шлях Ілліча», садового товариства «Павлопольє», ФО Бухарев В.О. та ДП «Ілліч Агро-Донбас» на площі поливу 1422 га. Найбільше води на полив – 1025,8 тис.м3 – подано Стародубівською зрошувальною системою на площу 1107 га для вирощування пшениці, ріпаку, сорго, кукурудзи, соняшника. «Штучні дощі» стали у нагоді й виробникам насіння, забезпечуючи зрошення ділянок гібридизації.

Працівники експлуатаційних дільниць Сіверсько-Донецького БУВР на півдні Донецької області спорожнюють магістральні трубопроводи та регулюючі басейни, проводять консервацію запірно-регулюючої арматури на зимовий період.

Для гарантованої подачі води на потреби сільгоспвиробників у наступному поливному сезоні 2022 проводиться обстеження стану насосно-силового обладнання та магістральних трубопроводів, за результатами якого планується комплекс робіт з ремонту й технічного обслуговування гідротехнічного та електромеханічного устаткування зрошувальних систем Мангушської та Бойківської експлуатаційних дільниць.

Поливний сезон на півночі Донецької області успішно завершено

Загальні підсумки поливного сезону 2021 по всій Донецькій області у цифрах:

  • забрано води з державних зрошувальних систем – 1887,2 тис.м3,
  • полито 1593 га фізичної площі, з них 171 га – краплинним зрошенням (на півночі області), 1422 га – дощуванням (на півдні області),
  • проведено 3111,0 гектарополивів.

Протягом поливного сезону 2021 у Донецькій області працювало 5 державних зрошувальних систем, в т.ч. 6 насосних станцій.

Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів забезпечено безаварійну роботу державних зрошувальних систем для поливу сільськогосподарських культур, договірні зобов’язання із забору води для потреб водокористувачів виконані у повному обсязі.

Що потрібно, аби врятувати річку Деркул?
26.11.2021 16:41
Місцеві кажуть, що колись по річці Деркул на Луганщині, ходили кораблі. Сьогодні це маленька заросла річка, яка майже вмирає. Але мешканці Біловодської громади налаштовані її врятувати, тому що…
ЕКОпросвіта заради сталого розвитку: інтегроване управління водними ресурсами за басейновим принципом
26.11.2021 16:13
Сьогодні, 26 листопада, фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів долучились до участі у черговому навчальному семінарі з питань охорони довкілля та сталого розвитку. …
8 грудня – онлайн-засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону
26.11.2021 13:19
8 грудня 2021 року о 10-00 у Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів відбудеться чергове засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону. У зв’язку з карантинними…