Міжвідомча координація у разі кризової ситуації у водному секторі: посухи/маловоддя

Сьогодні, 17 листопада, у м. Харкові відбувся другий етап обговорень в межах проєкту «Підтримка планування управління водними ресурсами на сході України», що впроваджується у 2021 році Координатором проектів ОБСЄ в Україні у співпраці з Державним агентством водних ресурсів України. Участь у заході узяли керівництво та профільні фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів.

Нагадаємо, що перший етап обговорень в рамках зазначеного проєкту відбувся 27 жовтня у м. Святогірськ і був присвячений вдосконаленню механізмів міжвідомчої координації в разі аварійного забруднення водних об’єктів.

Міжвідомча взаємодія – важливий аспект синергії дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій у водному секторі

Мета зустрічі представників різних відомств, дотичних до питань безпеки водного сектору на сході України, – оговорити діючі механізми міжвідомчої взаємодії щодо реагування на маловоддя та підготувати рекомендації для вдосконалення координації дій під час кризових подій, пов’язаних із маловоддям чи посухами.

Після розбору проблематики маловоддя/посух в цілому по Україні та конкретно на сході держави, учасники заходу розглянули нормативно-правові аспекти з питань взаємодії під час кризових ситуацій, пов’язаних із дефіцитом води, в частині їх попередження та реагування. На прикладах ситуацій маловоддя, що сталися у минулому, визначились з існуючими можливостями відомств щодо здійснення заходів з попередження та реагування, а також інформування водокористувачів у випадках маловоддя.

Експерти проєкту представили присутнім результати аналізу впливу змін клімату в басейні Сіверського Дінця та досвід дослідження посух в басейні району р. Дон у перспективі розробки Планів управління посухами, ознайомили із науково-практичними напрацюваннями щодо визначення запасів водних ресурсів в умовах кліматичних змін.

Ситуаційні вправи у другій половині заходу допомогли учасникам покращити обізнаність про ролі та відповідальність різних служб під час реалізації заходів в умовах низької водності. За результатами обговорень і на основі аналізу існуючих механізмів взаємодії буде сформовано набір рекомендацій для покращення аспектів міжвідомчої взаємодії в разі виникнення кризових ситуацій, пов’язаних із дефіцитом водних ресурсів на сході України.

Що потрібно, аби врятувати річку Деркул?
26.11.2021 16:41
Місцеві кажуть, що колись по річці Деркул на Луганщині, ходили кораблі. Сьогодні це маленька заросла річка, яка майже вмирає. Але мешканці Біловодської громади налаштовані її врятувати, тому що…
ЕКОпросвіта заради сталого розвитку: інтегроване управління водними ресурсами за басейновим принципом
26.11.2021 16:13
Сьогодні, 26 листопада, фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів долучились до участі у черговому навчальному семінарі з питань охорони довкілля та сталого розвитку. …
8 грудня – онлайн-засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону
26.11.2021 13:19
8 грудня 2021 року о 10-00 у Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів відбудеться чергове засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону. У зв’язку з карантинними…