Міжвідомча координація у разі кризової ситуації у водному секторі: посухи/маловоддя

Сьогодні, 17 листопада, у м. Харкові відбувся другий етап обговорень в межах проєкту «Підтримка планування управління водними ресурсами на сході України», що впроваджується у 2021 році Координатором проектів ОБСЄ в Україні у співпраці з Державним агентством водних ресурсів України. Участь у заході узяли керівництво та профільні фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів.

Нагадаємо, що перший етап обговорень в рамках зазначеного проєкту відбувся 27 жовтня у м. Святогірськ і був присвячений вдосконаленню механізмів міжвідомчої координації в разі аварійного забруднення водних об’єктів.

Міжвідомча взаємодія – важливий аспект синергії дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій у водному секторі

Мета зустрічі представників різних відомств, дотичних до питань безпеки водного сектору на сході України, – оговорити діючі механізми міжвідомчої взаємодії щодо реагування на маловоддя та підготувати рекомендації для вдосконалення координації дій під час кризових подій, пов’язаних із маловоддям чи посухами.

Після розбору проблематики маловоддя/посух в цілому по Україні та конкретно на сході держави, учасники заходу розглянули нормативно-правові аспекти з питань взаємодії під час кризових ситуацій, пов’язаних із дефіцитом води, в частині їх попередження та реагування. На прикладах ситуацій маловоддя, що сталися у минулому, визначились з існуючими можливостями відомств щодо здійснення заходів з попередження та реагування, а також інформування водокористувачів у випадках маловоддя.

Експерти проєкту представили присутнім результати аналізу впливу змін клімату в басейні Сіверського Дінця та досвід дослідження посух в басейні району р. Дон у перспективі розробки Планів управління посухами, ознайомили із науково-практичними напрацюваннями щодо визначення запасів водних ресурсів в умовах кліматичних змін.

Ситуаційні вправи у другій половині заходу допомогли учасникам покращити обізнаність про ролі та відповідальність різних служб під час реалізації заходів в умовах низької водності. За результатами обговорень і на основі аналізу існуючих механізмів взаємодії буде сформовано набір рекомендацій для покращення аспектів міжвідомчої взаємодії в разі виникнення кризових ситуацій, пов’язаних із дефіцитом водних ресурсів на сході України.

Поділитися:
Міндовкілля: стратегія водного сектора на воєнний та відбудовний період
07.05.2022 19:40
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець обговорив з в.о. голови Держводагентства Олексієм Кузьменковим стратегічний план робіт на воєнний та відбудовний період для…
Уряд схвалив законопроєкт, який спрощує адмінпроцедури у водогосподарській сфері
03.05.2022 13:22
Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 29 квітня підтримав законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції господарської діяльності у сфері розвитку…
Міндовкілля: удосконалено порядок ведення державного водного кадастру
21.04.2022 12:45
Відповідне рішення прийняли на засіданні Кабінету Міністрів України, повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України. Ним затвердили зміни до Порядку ведення…