Малі річки на Донеччині отримали шанс на відновлення

За дорученням Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України у басейні р. Дон плануються до реалізації пілотні проєкти з відновлення (ревіталізації) малих річок. Адже малі річки найбільш чутливі до антропогенного впливу, особливо в посушливій зоні, до якої відноситься і східна частина України.

В рамках реалізації пілотних проєктів з приведення до природного стану малих річок у суббасейні Сіверського Дінця (району басейну річки Дон) в межах Донецької області з 1 по 3 червня 2021 року проведене обстеження сучасного стану русел водних об’єктів, що підпадають під категорію «малі річки».

Фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів спільно з експертом ТОВ «Екоберег» (м. Київ) проводили обстеження із залученням представників місцевих територіальних громад.

Зрошувальні системи, що потребують відновлення, обстежені. Далі – слово за експертами

До участі задіяні чотири тергромади: Слов’янська міська ТГ, на території якої протікають річки Бесарабівка (Колонтаївка) та Сорищі (Бакай); Миколаївська міська ТГ, де розташовані балки Ткачова, Мазанів Яр та Карпівка, Сіверська міська ТГ – річки Суха та Кам’янка, а також Костянтинівська міська ТГ – р. Наумиха.

Обстеження проводились з метою визначення переліку малих річок для включення до пілотних проєктів, які націлені на відновлення водних ресурсів та приведення русел малих річок до природного стану (ревіталізації). Це, в свою чергу, сприятиме збільшенню водності та поліпшенню екологічного стану річок регіону.

Поділитися:
Підтримуємо українські традиції: до водників Донеччини завітали щедрувальники
13.01.2022 14:29
В Україні за давнім звичаєм 13 та 14 січня відзначають народні свята – Маланки (Щедрий вечір) та Василя (старий Новий рік). У цей день щедрувальники ходять від хати до хати, бажаючи господарям…
Дотримуйтесь правил пожежної безпеки, бережіть своє життя та майно!
10.01.2022 14:57
Сіверсько-Донецьке басейнове управління продовжує профілактично-роз’яснювальну роботу з працівниками підприємства щодо дотримання вимог правил пожежної безпеки. Враховуючи збільшення кількості…
Ситуація з погіршенням якості річкової води на сході України на контролі у Міндовкілля
30.12.2021 10:57
Погіршення якості води у р. Сіверський Донець стало ключовою темою наради, що відбулась 29 грудня у форматі відеоконференції під головуванням заступника Міністра захисту довкілля та природних…