Малі річки на Донеччині отримали шанс на відновлення

За дорученням Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України у басейні р. Дон плануються до реалізації пілотні проєкти з відновлення (ревіталізації) малих річок. Адже малі річки найбільш чутливі до антропогенного впливу, особливо в посушливій зоні, до якої відноситься і східна частина України.

В рамках реалізації пілотних проєктів з приведення до природного стану малих річок у суббасейні Сіверського Дінця (району басейну річки Дон) в межах Донецької області з 1 по 3 червня 2021 року проведене обстеження сучасного стану русел водних об’єктів, що підпадають під категорію «малі річки».

Фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів спільно з експертом ТОВ «Екоберег» (м. Київ) проводили обстеження із залученням представників місцевих територіальних громад.

Зрошувальні системи, що потребують відновлення, обстежені. Далі – слово за експертами

До участі задіяні чотири тергромади: Слов’янська міська ТГ, на території якої протікають річки Бесарабівка (Колонтаївка) та Сорищі (Бакай); Миколаївська міська ТГ, де розташовані балки Ткачова, Мазанів Яр та Карпівка, Сіверська міська ТГ – річки Суха та Кам’янка, а також Костянтинівська міська ТГ – р. Наумиха.

Обстеження проводились з метою визначення переліку малих річок для включення до пілотних проєктів, які націлені на відновлення водних ресурсів та приведення русел малих річок до природного стану (ревіталізації). Це, в свою чергу, сприятиме збільшенню водності та поліпшенню екологічного стану річок регіону.

Поділитися:
Про відновлення і розбудову миру в аспектах захисту довкілля: стартував навчальний інтенсив від ПРООН
11.08.2022 19:17
Сьогодні, 11 серпня, у місті Кам’янець-Подільський Хмельницької області стартував дводенний тренінговий інтенсив у межах проєкту «Підтримка ЄС на сході України – відновлення, розбудова миру та…
"Артерія життя": як війна вбиває Сіверський Донець
02.08.2022 08:49
Вже близько пів року по найбільшій ріці українського сходу проходить ділянка фронту з російськими окупантами. Росіяни обстрілюють позиції ЗСУ на правому березі Дінця та поки марно намагаються…
Нафтопродукти та нітрити. Що ще цього літа знайшли у воді з Сіверського Дінця та його приток
30.07.2022 19:14
У червні та липні в басейні Сіверського Дінця, де беруть питну воду для усієї Донеччини, фахівці зафіксували ртутне забруднення у 8,5 рази більше від дозволеного. Показники азоту та нітритів…