Малі річки на Донеччині отримали шанс на відновлення

За дорученням Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України у басейні р. Дон плануються до реалізації пілотні проєкти з відновлення (ревіталізації) малих річок. Адже малі річки найбільш чутливі до антропогенного впливу, особливо в посушливій зоні, до якої відноситься і східна частина України.

В рамках реалізації пілотних проєктів з приведення до природного стану малих річок у суббасейні Сіверського Дінця (району басейну річки Дон) в межах Донецької області з 1 по 3 червня 2021 року проведене обстеження сучасного стану русел водних об’єктів, що підпадають під категорію «малі річки».

Фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів спільно з експертом ТОВ «Екоберег» (м. Київ) проводили обстеження із залученням представників місцевих територіальних громад.

Зрошувальні системи, що потребують відновлення, обстежені. Далі – слово за експертами

До участі задіяні чотири тергромади: Слов’янська міська ТГ, на території якої протікають річки Бесарабівка (Колонтаївка) та Сорищі (Бакай); Миколаївська міська ТГ, де розташовані балки Ткачова, Мазанів Яр та Карпівка, Сіверська міська ТГ – річки Суха та Кам’янка, а також Костянтинівська міська ТГ – р. Наумиха.

Обстеження проводились з метою визначення переліку малих річок для включення до пілотних проєктів, які націлені на відновлення водних ресурсів та приведення русел малих річок до природного стану (ревіталізації). Це, в свою чергу, сприятиме збільшенню водності та поліпшенню екологічного стану річок регіону.

Міжбасейнова взаємодія: участь у басейновій раді річок Приазов’я
17.06.2021 09:19
16 червня фахівці Сіверсько-Донецького БУВР узяли участь в онлайн-засіданні басейнової ради річок Приазов’я. У форматі відеоконференції було заслухано інформацію про виконання водоохоронних заходів в…
ЕКОактивну молодь Луганщини відзначили за перемогу в творчому конкурсі
16.06.2021 11:35
15 червня представники Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів побували в Луганській області з відповідальною місією - нагородження переможців та призерів 14-го творчого конкурсу …
Талановиті та ЕКОсвідомі. В Харкові відбулось нагородження переможців творчого конкурсу
14.06.2021 17:00
Сьогодні, 14 червня, в Харкові у приміщенні Регіонального офісу водних ресурсів у Харківській області вітали творчо обдаровану та ЕКОактивну молодь Харківщини. Там за сприяння керівництва офісу…