До природи з повагою: національний полілог триває

16 лютого фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів у форматі відеоконференції долучились до обговорення природоорієнтованих рішень у водному господарстві в межах загальнонаціонального полілогу «Місце природи в адаптації України до зміни клімату».

Мета полілогу – створити спільне кроссекторальне бачення розвитку України з урахуванням необхідності адаптації до зміни клімату та визначення ролі природи у цьому процесі.

Це вже третя робоча зустріч, організована представниками Громадської спілки «Всесвітній фонд природи Україна» (WWF-Україна) у співпраці з Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства.

В рамках першого міжгалузевого обговорення (1-2 грудня 2021 р.) відбулось ознайомлення із концепцією природоорієнтованих рішень та визначення кола найгостріших проблем в адаптації лісового, водного та сільського господарства до зміни клімату.

Україна має хороший потенціал, щоб адаптуватися до викликів, які виникають у зв’язку зі змінами клімату

Друга зустріч (27 січня 2022 р.) дозволила сформувати спільне бачення ролі природи для адаптації України до зміни клімату через призму водного, лісового та аграрного секторів.

«Місце природи в адаптації України до змін клімату»: другий етап Загальнонаціонального полілогу

Наступним етапом полілогу стали секторальні робочі зустрічі.

Наразі представники ключових зацікавлених сторін, дотичних до водної галузі (наукових експертів, представників водогосподарських підприємств та державних органів влади, громадськості, бізнесу тощо) зібрались в онлайн-форматі для обговорень на тему «Природоорієнтовані рішення у водному господарстві для досягнення візії України майбутнього з урахуванням адаптації до зміни клімату».

В ході робочої зустрічі по водному сектору обговорили попередні напрацювання робочої групи «Вода», озвучили потенційні проблеми та запропоновані рішення. Учасникам заходу були презентовані успішні кейси з практичного впровадження природоорієнтованих рішень в Баварії та в Україні.

Результатом цієї секторальної зустрічі стали окреслені ключові політичні, економічні, соціальні чи інші зміни, необхідні для впровадження природоорієнтованих рішень у водній галузі.

Поділитися:
Міндовкілля: стратегія водного сектора на воєнний та відбудовний період
07.05.2022 19:40
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець обговорив з в.о. голови Держводагентства Олексієм Кузьменковим стратегічний план робіт на воєнний та відбудовний період для…
Уряд схвалив законопроєкт, який спрощує адмінпроцедури у водогосподарській сфері
03.05.2022 13:22
Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 29 квітня підтримав законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції господарської діяльності у сфері розвитку…
Міндовкілля: удосконалено порядок ведення державного водного кадастру
21.04.2022 12:45
Відповідне рішення прийняли на засіданні Кабінету Міністрів України, повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України. Ним затвердили зміни до Порядку ведення…