Чи будуть слов`янці з водою? Та хто врятує малі річки?

Українські річки міліють. Маловоддя стає проблемою багатьох областей. Слов’янськ не виключення. Через тривалу відсутність весняної повені, малі водні об’єкти заростають та пересихають. Що кажуть з цього приводу спеціалісти – водники? Та як врятуватися від засухи?

На Донеччині, зокрема у Слов’янську міліють водні об’єкти. Весняного водопілля не було з 2010 року, каже Сергій Трофанчук. Через відсутність великої повені річки не промиваються в достатній кількості. Особливо це відчувають малі річки, які живлять Сіверський Донець, повідомляє Телебачення Слов’янська.

Аби врятувати малі річки зараз готується пілотний проєкт. Його мета повернути малим водним об’єктам натуральний вигляд. Сергій Трофанчук каже, для цього експерти досліджували декілька малих річок у Донецькій області. Але яка саме громада стане учасницею поки невідомо.

Розроблення Плану управління річковим басейном Дону триває: спеціалісти обговорили звіт із доповнення ІІ розділу

Окрім цього зараз триває інвентаризація різноманітних природних об’єктів – не лише водних. До цієї роботи мають залучатися громади, на яких розташовані ті чи інші об’єкти. Наглядати за ними та робити санітарну очистку.

Робити далекоглядні прогнози водники бояться. Водність залежатиме від багатьох факторів, зокрема погодних умов. Але запевняють, найближчим часом зневоднення не загрожує. Зокрема, щодо питної води для жителів.

Поливний сезон на півночі Донецької області успішно завершено
28.10.2021 11:22
На півночі Донецької області завершено поливний сезон 2021. Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів у повному обсязі виконані договірні зобов’язання із забору води для потреб…
Міжвідомча взаємодія – важливий аспект синергії дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій у водному секторі
27.10.2021 12:53
Безпека та ефективне управління водними ресурсами є запорукою їх збереження та збалансованого використання. Особливо це актуально для сходу України, де мають місце значне промислове навантаження…
ЕКОпросвіта заради сталого розвитку: розпочато цикл навчальних семінарів
21.10.2021 15:47
20 жовтня у м.Слов’янськ в конференц-залі Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів відбувся перший із циклу навчальних семінарів для освітян, працівників комунальних підприємств,…