СД БУВР | Огляд преси
Робота зі ЗМІ

* * *

    05.01.2019 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

    Стаття "Новорічно-екологічне казкове дійство відбулось у Слов’янську" (за інформацією та фотоматеріалами Сіверсько-Донецького БУВР).

    «...Маленьких гостей розважали новорічні казкові персонажі. Діти співробітників басейнового управління брали активну участь у екологічних акціях протягом року, а також у творчому конкурсі "Сіверський Донець - очима молоді"...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    04.01.2019 – газета "Славянские ведомости".

    Стаття "В Слов’янську відбулось новорічно-екологічне свято. Фото" (за інформацією та фотоматеріалами Сіверсько-Донецького БУВР).

    "4 січня 2019 року на дітей співробітників Сіверсько-Донецького БУВР чекало Новорічно-екологічне казкове дійство. Про це у Фейсбук повідомляє начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Трофанчук..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    31.12.2018-01.01.2019 – телеканал «С-ПЛЮС».

    Новорічні вітання начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчука та заступника начальника управління В.Є.Антоненка у програмі «З Новим 2019 роком!».

* * *

    17.12.2017 – проспект про діяльність Сіверсько-Донецького БУВР «Сіверський Донець: басейну здоров’я – людям життя!».

    Видання підготовлено фахівцями басейнового управління за підтримки проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Допомога Міністерству екології та природних ресурсів України в удосконаленні механізмів моніторингу довкілля».

    Проспект (завантажити).

* * *

    10.12.2017 – офіційний сайт Харківської обласної державної адміністрації.

    Стаття "«Бузок» запрошує на виставку робіт у рамках конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді»" (за матеріалами Сіверсько-Донецького БУВР).

    "...Творчий погляд на світ розкривають фотографії, малюнки, поетичні й прозові твори, дослідницькі роботи та агітаційні розробки. Цього року участь у конкурсі взяли 97 навчальних закладів Харківської (10), Донецької (65) та Луганської (22) областей, через які тече Сіверський Донець. На конкурс надійшло понад 700 творчих робіт, з них за областями: Донецька область – 397 робіт, Луганська область – 160 робіт, Харківська область – 147 робіт..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    07.12.2018 – веб-сайт Інформаційно-виставкового центру «Бузок» (м. Харків).

    Інформація-анонс "В ИВЦ «Бузок» открытие выставки «Сіверський Донець – очима молоді» 2018" (за матеріалами Сіверсько-Донецького БУВР).

    "...Конкурс «Сіверський Донець – очима молоді» проводиться з 2007 року за сприяння Державного агентства водних ресурсів України в рамках низки заходів, присвячених Дню Сіверського Дінця, організаторами яких є Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів спільно з громадською організацією «Сіверський Донець – відродження». Проведення цього конкурсу другий рік поспіль підтримують Харківська обласна державна адміністрація за сприяння Департаменту екології та природних ресурсів, Харківська обласна рада, Харківська обласна організація Українського товариства охорони природи та Інформаційно-виставковий центр «БУЗОК»..."

    Інформація (завантажити).

* * *

    01.12.2018 – телеканал «С-ПЛЮС».

    Документальний відеофільм про В.Є.Антоненка "Життя моє – Сіверський Донець".

    Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчука, заступників начальника В.Є.Антоненка і Н.О.Білоцерківської.

    Відеофільм (завантажити).

* * *

    28.11.2018 – офіційний сайт Луганської обласної державної адміністрації.

    Стаття "Сергій Філь привітав учасників творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді»".

    «Сьогодні, 28 листопада, виконуючий обов’язки голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Філь взяв участь у засіданні «круглого столу» на тему: «Сіверський Донець: басейну здоров’я – людям життя». Вітаючи присутніх він нагадав, що річка Сіверський Донець – водна артерія Сходу України і четверта за величиною річка держави. «Як ми знаємо, протягом ХХ століття у нашому регіоні дуже активно розвивались вугільна, хімічна та металургійна промисловості. Це негативно вплинуло на навколишнє середовище, у тому числі й по річці. Сьогодні на Луганщині проводяться багато заходів, спрямованих на відродження та збереження екосистеми, у тому числі головного водного джерела регіону. І цей «круглий стіл» тому підтвердження»... Також у рамках проведення цього заходу відбулось нагородження переможців та призерів 12-го творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді»...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    28.11.2018 – офіційний сайт Управління екології та природних ресурсів Луганської облдержадміністрації.

    Стаття "Сіверський Донець: басейну здоров’я – людям життя!".

    «Начальник управління екології та природних ресурсів Олег Тіхонов, виконуючий обов'язки голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Філь та начальник басейного управління водних ресурсів Сергій Трофанчук взяли участь у засіданні «круглого столу» на тему: «Сіверський Донець: басейну здоров'я – людям життя»...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    21.11.2018 – офіційний сайт Слов'янського хіміко-механічного технікуму.

    Стаття і фото "Творчий конкурс «Сіверський Донець – очима молоді» 2018".

    "...Цього року участь у конкурсі узяли 97 навчальних закладів Харківської (10), Донецької (65) та Луганської (22) областей. На конкурс надійшло понад 700 творчих робіт за 6 номінаціями: фотографії; малюнки; дослідницькі роботи; поетичні й прозові твори; відеоролики; агітаційні розробки..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    21.11.2018 – телеканал «С-ПЛЮС».

    Репортаж "У Слов’янську підбили підсумки 12-го творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді»".

    Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчука, заступника начальника В.Є.Антоненка.

    Репортаж (завантажити).

* * *

    20.11.2018 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

    Стаття "В Славянске объявили победителей и призёров конкурса «Северский Донец – глазами молодёжи» 2018".

    «...Этот конкурс – традиционный, проходит 12-й год подряд. Организатором и вдохновителем, как всегда, стало Северско-Донецкое бассейновое управление водных ресурсов совместно с общественной организацией «Северский Донец – возрождение» при поддержке департамента экологии и природных ресурсов Донецкой областной госадминистрации...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    18.11.2018 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

    Інформація-анонс "Конкурс «Сіверський Донець – очима молоді» підсумує результати".

    «...19 листопада 2018 року о 12:00 в Центрі культури та довкілля м. Слов’янська (вул. Вокзальна, 77) відбудеться урочисте нагородження переможців і призерів 12-го творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» 2018...»

    Інформація-анонс (завантажити).

* * *

    Листопад 2018 – науковий журнал «Економічний форум» № 4’2018, Луцький національний технічний університет – 338 с.

    Стаття Рацлав В.В., Трофанчук С.І., Доля Т.О. «Еколого-економічні проблеми використання та охорони водних ресурсів Донбасу» - с.126.

    «Водні ресурси відносяться до важливішого чинника еколого-економічного та соціального показника розвитку регіону та країни в цілому... За оцінкою експертів, Україна є однією з найменш забезпечених у Європі країн за запасами місцевих водних ресурсів – 1 тис. куб. м на 1 жителя. Для порівняння, у Польщі та Німеччині – 2,5 тис., у Франції – 3,5 тис., у Великобританії – 5 тис. куб. м. Водночас, їх використання є неефективним та нераціональним...»

   

* * *

    08.11.2018 – газета "ТВ плюс".

    Інформація у рубриці «Фотофакт»: "Эволюция ландшафта".

    "...Последнее обновление в затронутой сфере состоялось на набережной Казённого Торца, где реализуется проект "Староречье"

    Інформація (завантажити).

* * *

    01.11.2018 – єдиний веб-портал органів виконавчої влади України «Урядовий портал».

    Стаття «Осіння екологічна толока: Молодь Слов’янська упорядковує Староріччя».

    «У Слов’янську на Донеччині жителі гуртом упорядкували територію Староріччя на набережній річки Казенний Торець. У дводенній осінній екологічній толоці активну участь узяли студенти Слов’янського енергобудівного технікуму і професійного машинобудівного ліцею, учні міських шкіл, а також жителі мікрорайону, серед яких чимало молоді. До реконструкції долучилися громадська організація «Сіверський Донець - відродження» спільно із Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів та ГО «Задзеркалля» у межах проекту «Молода енергія громад»...»

    Стаття(завантажити).

* * *

    31.10.2018 – офіційний сайт Слов’янської загальноосвітньої школи №8.

    Інформація і фото "ЕКО-толока «Нове життя для «Староріччя»".

    «Людина – маленька частина великого Всесвіту. Вона не може прожити без повітря, води, землі. Виховання любові до рідної землі, природи починається змалку. Так, 30.10.2018 учні 3-4-х класів взяли участь в ЕКО-толоці "Нове життя для "Староріччя", проведеною громадськими організаціями міста "Сіверський Донець – відродження", "Слов׳янський культурний центр "Задзеркалля" та Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів. Захоплюючий квест, соціальна ділова гра й дружнє спілкування сприятимуть формуванню екологічного мислення, відповідального ставлення дітей до природи...»

    Інформація (завантажити).

* * *

    31.10.2018 – офіційний сайт Слов'янського хіміко-механічного технікуму.

    Стаття і фото "Екологічна толока «Нове життя для Староріччя»" (захід за участі представників Сіверсько-Донецького БУВР).

    "29-30 жовтня у рамках проекту «Нове життя для Староріччя» за сприяння ГО «Сіверський Донець – відродження» та Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів були відремонтовані на еталонній ділянці Казенного Торця лави для відпочинку, дитяча гойдалка, започатковано «Алею родинного дерева»..."

    Стаття (завантажити), фото (завантажити).

* * *

    30.10.2018 – офіційний сайт КЗ «Станція юних техніків м. Слов’янська».

    Інформація і фото "Майстер-клас на ЕКО-квесті «Захисники природи»".

    «30.10.2018 на березі р.Казенний Торець відбулася ЕКО-толока "Нове життя для Староріччя". Керівники гуртків СЮТ провели майстер-класи в ЕКО-квесті для дітей "Захисники природи"...»

    Інформація (завантажити).

* * *

    30.10.2018 – телеканал «С-ПЛЮС».

    Репортаж "На березі річки Казенний Торець відбулася ЕКО-толока «Нове життя для Староріччя»".

    Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчука, заступника начальника В.Є.Антоненка.

    Репортаж (завантажити).

* * *

    29.10.2018 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

    Стаття "На славянском «Староречье» – осенняя толока. ФОТО".

    «...Проводить толоки давно стало доброй традицией. В этот раз идею студента-активиста энергостроительного техникума Евгения Коробки - дать новую жизнь "Староречью, привести в порядок зону отдыха, сделать ее привлекательной и комфортной - поддержали общественная организация "Северский Донец - возрождение" совместно с Северско-Донецким бассейновым управлением водных ресурсов...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    27.10.2018 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

    Інформація-анонс "Новая жизнь для «Староречья». ЭКО-толока приглашает".

    «29 и 30 октября мы приглашаем всех-всех-всех, кто хочет и может творить добро, присоединиться к нашей ЭКО-толоке под названием «Новая жизнь для «Староречья». Два дня подряд с 9:00 до 13:00 каждый желающий сможет внести свой вклад в общее доброе дело и подарить «Староречью» новую жизнь – яркую и красочную, шумную и весёлую, наполненную детским смехом и душевным теплом всех собравшихся! Приходите сами, приходите с друзьями, приходите семьями! Вы можете посадить дерево, помочь отремонтировать лавочки и на реальных примерах рассказать ребёнку, что такое хорошо и что такое плохо, зачем одни сорят, а другие убирают, и как всё-таки здорово делать добрые дела в кругу новых добрых друзей...»

    Інформація-анонс (завантажити).

* * *

    26.10.2018 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

    Інформація "Реформування водної сфери – перші результати".

    «...Керівники басейнових управлінь інформували про утворення басейнових рад. Активна стадія їх формування триває саме зараз у кінці жовтня. Зокрема, вже сформовано дві басейнові ради: у басейні Сіверського Дінця та нижнього Дону та у басейні Десни і верхнього Дніпра. Найближчим часом (до 31 жовтня) утворяться басейнові ради Тиси, річок Причорномор’я, Прип’яті, нижнього Дунаю, Пруту та Сірету, річок Приазов’я, середнього Дніпра...»

    Інформація (завантажити).

* * *

    28.09.2018 – веб-сайт КУ «Донецький обласний контактний центр».

    Стаття «Економічний розвиток громад Донеччини: про що говорили на форумі в Слов’янську» (захід за участі представників Сіверсько-Донецького БУВР).

    Стаття (завантажити).

* * *

    27.09.2018 – регіональна щотижнева суспільно-політична газета "Панорама тижня" – № 37 (667).

    Стаття "День Сіверського Дінця" - с.7.

    «У рамках святкування Дня Сіверського Дінця 21 та 22 вересня було проведено ряд заходів щодо поширення інформації про головну водну артерію Сходу України, що пройшли під гаслом "День Сіверського Дінця: басейну здоров'я - людям життя!"...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    26.09.2018 – інтернет-газета "ДЕНЬ: day.kyiv.ua".

    Стаття "Северский Донец и нижний Дон. В Украине сформирован первый бассейновый совет".

    "Главной задачей бассейнового совета должна стать общая подготовка плана управления речным бассейном. «Северский Донец — главная водная артерия Восточной Украины. Теперь вопросами экологии водоемов будут заниматься не точечно и все отдельно, а целостно и комплексно представители всего бассейна реки. Это историческое событие дает уверенность, что действенные изменения в водной отрасли происходят, и лучшие европейские практики постепенно внедряются и в Украине», — комментирует заместитель министра экологии и природных ресурсов Украины Николай КУЗЬО..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    26.09.2018 – інтернет-видання "Slavgorod.com.ua".

    Стаття "В Святогорске провели День Северского Донца: приезжие удивлены местными пейзажами и теплотой людей".

    Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчука.

    "«Во-первых, я удивлен такими чудесными пейзажами и мне кажется, что-то похожее редко удается найти еще где-то. Хотя везде есть свои жемчужины. Северский Донец – чудесный и прекрасный. Если говорить о людях, то я удивлен теплотой, улыбками на лицах детей и взрослых», - поделился впечатлениями Павел Гвозденко, заместитель главы Государственного агентства водных ресурсов Украины..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    26.09.2018 – телеканал «С-ПЛЮС».

    Репортаж «В сьомий раз у Слов’янську підбивали підсумки конкурсу імені відомого українського поета М.Петренка» (захід за участі заступника начальника Сіверсько-Донецького БУВР В.Є.Антоненка).

    Репортаж (завантажити).

* * *

    25.09.2018 – газета "Восточный проект".

    Стаття "Новая система оценки качества воды и яркий праздник для детворы. На Донетчине отпраздновали «День Северского Донца – 2018»".

    Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчука.

    "О том, как нововведения отразятся на жизни каждого жителя Донецкого края, «Восточному проекту» рассказал начальник Северско-Донецкого бассейнового управления водными ресурсами Сергей Иванович Трофанчук: «Бассейновый совет – это орган, призванный комплексно и системно решать весь спектр вопросов, связанных с тем или иным водным объектом. Бассейновый совет Северского Донца и нижнего Дона сформирован в соответствии с Водным кодексом Украины, а его основная цель – имплементация интегральных подходов в управление водными ресурсами по бассейновому принципу. Основная задача бассейнового совета – сбор данных от всех участников водопользования и совместная подготовка плана управления речным бассейном». Иными словами, теперь вопросами экологии водоемов будут заниматься не точечно и все по отдельности, а в целом и комплексно представители всего бассейна реки из Харьковской, Донецкой и Луганской областей..."

* * *

    25.09.2018 – телеканал «С-ПЛЮС».

    Репортаж «Басейнове управління водних ресурсів відсвяткувало День Сіверського Дінця»..

    Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчука, заступника начальника управління В.Є.Антоненка.

    «Захід був дводенним – спочатку басейнова і громадська ради, в другий день – ЕКО-фест у Святогірську...»

    Репортаж (завантажити).

* * *

    25.09.2018 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

    Інформація "Фотозвіт про День Сіверського Дінця у Святогірську»".

    «День Сіверського Дінця – це масштабна суспільна екологічна акція, що направлена на покращення стану та відродження р. Сіверський Донець - основної водної артерії Сходу України, яка забезпечує потреби у воді населення та галузей економіки Харьковської, Донецької та Луганський областей...»

    Інформація (завантажити).

* * *

    25.09.2018 – єдиний веб-портал органів виконавчої влади України «Урядовий портал».

    Стаття «В Україні сформовано першу басейнову раду».

    «...Членами басейнової ради обрано 36 кандидатур. І до її складу увійшли представники різних організацій, які мають безпосереднє відношення до водного господарства басейну Сіверського Донця та нижнього Дону. Це представники промисловості, сільського господарства, житлово-комунального господарства, неурядових організації, науковці та інші. Нові члени басейнової ради рівною мірою представляють інтереси трьох областей - Донецької, Луганської та Харківської...»

    Стаття(завантажити).

* * *

    24.09.2018 – інформаційний ресурс «6262.com.ua», сайт міста Слов’янська.

    Стаття «У Святогірську відсвяткували День Сіверського Дінця».

    "У Святогірську в суботу, 22 вересня, в рамках святкування «Дня Сіверського Дінця - 2018» пройшов другий відкритий Еко-fest «Сіверський Донець - річка натхнення і любові». Як повідомляють «Донецькі новини», в рамках свята відбулися презентації об'єктів природно-заповідного фонду, майстер-класи з гончарства та народних ремесел, флеш-моб, виставка творчих робіт конкурсу «Сіверський Донець - очима молоді». Працювали виставкова алея і дитяче арт-містечко. Як стверджують організатори, акція націлена на поліпшення стану і відродження річки Сіверський Донець - основного джерела водопостачання на сході України, що забезпечує потреби населення і галузей економіки Харківської, Донецької та Луганської областей..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    24.09.2018 – офіційний сайт Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

    Стаття «Перший «Водний Оскар» отримав Віктор Єгорович Антоненко».

    «У водогосподарській галузі з'явився ще один стимул для ефективної роботи. Це - "водний оскар". І перший, хто його отримав - Віктор Антоненко - висококваліфікрований та досвідчений фахівець з 40-річним стажем на керівних посадах у водогосподарській галузі...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    24.09.2018 – офіційний сайт Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

    Стаття «Громадська рада при Держводагентстві провела відкрите засідання у Слов’янську».

    «Під час заходу представник Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації Олександр Неклеса інформував про заходи, які вживає Донецька облдержадміністрація для екологічного оздоровлення річок басейну Сіверсько Дінця, а саме реконструкцію очисних споруд у м. Слов'янськ, встановлення нових постів моніторингу на річках басейну та інше...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    24.09.2018 – офіційний сайт Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

    Стаття «В Україні сформовано першу басейнову раду».

    «21 вересня 2018 року членами установчих зборів була сформована басейнова рада Сіверського Дінця та нижнього Дону. Басейнова рада сформована в рамках впровадження інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом. Головним завданням басейнової ради має стати спільна підготовка плану управління річковим басейном...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    23.09.2018 – інтернет-видання "Донецкие новости: региональный портал Донбасса".

    Стаття "С песнями и плясками: Как в Святогорске восхваляли Северский Донец".

    «Круг друзей Северского Донца расширяется. Мы познакомились с новыми друзьями из Донецкой, Луганской и Харьковской областей. Тех люди, которые неравнодушно относятся к этой реке, будет все больше. Мы все хотим, чтобы берега Северского Донца были чистыми. Чтобы река была такой, чтобы из нее можно было напиться. Я думаю, что как раз эта акция ко Дню Северского Донца, которая проводится уже 12 лет подряд, будет продолжать увеличивать нашу численность. Мы благодарим всех, кто присоединился к нашему празднику. Мы вас очень любим, как нашу реку – Северский Донец», – сказал в приветственном слове Сергей Трофанчук, начальник Северско-Донецкого бассейнового управления водных ресурсов...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    21.09.2018 – офіційний сайт Управління освіти Рубіжанської міської ради.

    Стаття "День Сіверського Донця".

    «...Гуртківці Рубіжанського міського Центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді ніколи не залишаються осторонь проблем Сіверського Донця. Діти є активними учасниками численних екологічних конкурсів, акцій, експедицій, спрямованих на дослідження і збереження рослинного та тваринного світу пойми річки. Під час традиційних байдарочник походів проводиться активна практична і просвітницька робота по збереженню унікальної екосистеми. Тож вітаємо усіх зі святом Сіверського Донця і нехай наші спільні зусилля збережуть цю перлину...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    21.09.2018 – офіційний веб-сайт Рубіжанської міської ради Луганської області.

    Стаття "День Сіверського Донця".

    «...Щоб привернути увагу до проблем головної водної артерії Сходу України, за ініціативи Сіверсько-Донецького басейнового управління водними ресурсами спільно з громадською організацією «Сіверський Донець – відродження» у 2007 році була започаткована традиція щороку восени відзначати День Сіверського Дінця. Головна мета його – створення діалогу між владою і громадами територій, інформування населення про стан водних ресурсів басейну Сіверського Дінця – практично єдиного джерела прісної води для мешканців Сходу України, формування громадської думки щодо необхідності вжиття спільних заходів з раціонального використання, охорони і відтворення водних ресурсів...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    21.09.2018 – телеканал «С-ПЛЮС».

    Репортаж «День Сіверського Дінця відсвяткували у Слов’янську»..

    Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчука, заступника начальника управління В.Є.Антоненка.

    «В рамках святкування провели перші установчі збори басейнової ради та вручили перший «оскар» у водній галузі...»

    Репортаж (завантажити).

* * *

    21.09.2018 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

    Стаття "Громадська рада при Держводагентстві провела відкрите засідання у Слов’янську".

    «Учасники заходу приділяли значну увагу екологічним проблемам Східного регіону України, який потерпає від бойових дій та де проводиться Операція Об'єднаних Сил. Сергій Трофанчук – начальник Сіверсько-Донецького БУВР, інформував про здійснення Сіверсько-Донецьким БУВР моніторингу якості водних ресурсів у басейні р. Сіверський Донець...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    21.09.2018 – офіційний сайт Міністерства екології та природних ресурсів України.

    Стаття "В Україні сформовано першу басейнову раду".

    «Сіверський Донець - головна водна артерія Східної України. Тепер питаннями екології водойм займатимуться не точково і всі окремо, а цілісно і комплексно представники всього басейну річки. Ця історична подія дає впевненість, що дієві зміни у водній галузі відбуваються і кращі європейські практики поступово впроваджуються і в Україні», - коментує дану подію заступник міністра екології та природних ресурсів України Микола Кузьо...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    21.09.2018 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

    Стаття "В Україні сформовано першу басейнову раду".

    «І першою стала басейнова рада Сіверського Дінця та нижнього Дону. "Сіверський Донець - головна водна артерія Східної України. І тепер управління водними ресурсами відбуватиметься за участю всіх зацікавлених сторін", - поінформував учасників зборів Сергій Трофанчук, начальник Сіверсько-Донецького БУВР...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    19.09.2018 – науково-виробничий журнал «Водне господарство України» № 5, 2018.

    Спецвипуск до Дня Сіверського Дінця - 2018 "Сіверський Донець: басейну здоров’я – людям життя!" – 50 с.

    Вітання з Днем Сіверського Дінця - 2018 Голови Держводагентства, керівників Донецької, Луганської та Харківської облдержадміністрацій, начальника Сіверсько-Донецького БУВР та директора Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства. Статті керівництва та фахівців Сіверсько-Донецького БУВР.

    Спецвипуск (завантажити).

* * *

    19.09.2018 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

    Інфографіка "Результати масштабної Всеукраїнської екологічної акції «Міжнародний день чистих берегів» вражають".

    Інфографіка (завантажити).

* * *

    18.09.2018 – офіційний сайт Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

    Інформація-анонс «День Сіверського Дінця - 2018».

    «Пропонуємо програму проведення заходів до Дня Сіверського Дінця – 2018, яке пройде під гаслом: «День Сіверського Дінця: басейну здоров’я – людям життя!» Захід проводиться за сприяння Державного агентства водних ресурсів України та підтримки Донецької обласної державної адміністрації...»

    Інформація-анонс (завантажити).

* * *

    17.09.2018 – офіційний сайт Слов'янського хіміко-механічного технікуму.

    Стаття і фото "Екологічний десант на березі Казенного Торця" (захід за участі представників Сіверсько-Донецького БУВР).

    "Ця акція приурочена до «Міжнародного дня чистих берегів» (International Clean Beach day), яка кожен рік у 3-ті вихідні вересня проводиться по всьому світу з метою попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    16.09.2018 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

    Інформація-анонс "На наступному тижні у Слов’янську та Святогірську відбудеться «День Сіверського Дінця»" (за інформацією Сіверсько-Донецького БУВР).

    «Пропонуємо програму проведення заходів до Дня Сіверського Дінця – 2018, яке пройде під гаслом: «День Сіверського Дінця: басейну здоров’я – людям життя!» Захід проводиться за сприяння Державного агентства водних ресурсів України та підтримки Донецької обласної державної адміністрації...»

    Інформація-анонс (завантажити).

* * *

    15.09.2018 – офіційний сайт Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

    Стаття «Представники з усіх куточків Донецької області та України зібралися на ІІІ екологічному форумі в Краматорську» (захід за участі представників Сіверсько-Донецького БУВР).

    «Учасники Форуму мали можливість оглянути екологічні виставки техніки, новітніх технологій, екологічних послуг. Зокрема, можна було побачити, як працюють екологічні лабораторії департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації. На заході були створені окремі секції за тематичними напрямками – «Атмосферне повітря та моніторинг», «Поводження з відходами», «Водні ресурси», «Природно-заповідний фонд, екологічне виховання та екотуризм». Кожне місто та район демонстрували свої досягнення в заходах щодо збереження водних, земельних, природних ресурсів та атмосферного повітря...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    14.09.2018 – Матеріали науково-практичної конференції ІІІ екологічного Форуму «Екологія промислового регіону» – Слов’янськ: ФОП Бутко І.В., 2018 – 376 с.

    Стаття Трофанчука С.І., начальника Сіверсько-Донецького БУВР "Управління водними ресурсами в басейні р. Сіверський Донець в умовах змін у водному законодавстві України" – с.137.

    «Згідно з гідрографічним та водогосподарським районуванням території України Державним агентством водних ресурсів України було затверджено організаційну структуру відповідно до басейнового принципу управління водними ресурсами, у складі якої визначено 13 басейнових управлінь водних ресурсів та 15 регіональних офісів водних ресурсів. В басейнах річок, розташованих на території Донецької області, визначено такі одиниці управління: в басейні р. Сіверський Донець – Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів (м. Слов’янськ) з підпорядкованими Регіональними офісами водних ресурсів у Харківській та Луганській областях; в басейні річок Приазов’я – БУВР річок Приазов’я (м. Запоріжжя); в басейні Дніпра – БУВР Нижнього Дніпра (м. Херсон)...»

    Стаття Антоненка В.Є., заступника начальника Сіверсько-Донецького БУВР "Громадська організація як ключовий партнер в управлінні водними ресурсами" – с.89.

    «Громадська організація «Сіверський Донець – відродження» була створена у травні 2006 року з метою об’єднання творчих і професійних зусиль окремих громадян, колективів профільних фахівців для поліпшення екологічної ситуації в басейні Сіверського Дінця. Діяльність ГО «Сіверський Донець – відродження» поширюється на Харківську, Донецьку та Луганську області. Ми працюємо у тісній співпраці з Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів, активно впроваджуючи громадські ініціативи на благо головної водної артерії сходу України – річки Сіверський Донець...»

* * *

    14.09.2018 – офіційний сайт Донецької обласної державної адміністрації.

    Стаття «Представники з усіх куточків Донецької області та України зібралися на ІІІ екологічному форумі в Краматорську» (захід за участі представників Сіверсько-Донецького БУВР).

    «14 вересня в Краматорську в Саду Бернацького відбувся ІІІ екологічний Форум «Екологія промислового регіону». Його організатором та ініціатором стала Донецька облдержадміністрація. У конференц-залі Авангард-Холлу відбулось пленарне засідання науково-практичної конференції, де продемонстрували відеоролик «Довкілля Донбасу»...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    14.09.2018 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

    Мультфільм "Я прибрав – твоя черга".

    «15 вересня 2018 року - Міжнародний день чистих берегів річок, морів та океанів (International Clean Beach Day). Держводагентство, Мінприроди, Міносвіти та Регіональний проект ЄС "Водна ініціатива плюс" (EUWI+) запрошують долучитися до цієї благородної справи!»

    Мультфільм (завантажити).

* * *

    14.09.2018 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

    Відеоролик-анонс "15 вересня 2018 року – масштабна екологічна акція «Міжнародний день чистих берегів»".

    «Робімо разом береги українських річок, озер та морів чистими! «Я прибрав – Твоя черга!» – прийми виклик! – це заклики до екологічної свідомості українців...»

    Відеоролик-анонс (завантажити).

* * *

    13.09.2018 – регіональна щотижнева суспільно-політична газета "Панорама тижня" – № 37 (667).

    Стаття «Шуми, Донець, могутньою водою!» (до Дня Сіверського Дінця - 2018) - с.4.

    «У рядках гімну Сіверському Дінцю, який склали свого часу Алла та Віктор Антоненко, звучить рефреном як заповідь, як заклик усім нам, усім поколінням українців, які мешкають там. де простяг свої води сивий Донець: "Реку сохранить поручил Творец..." - бо вона є наша доля, борг, турбота і тривога...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    13.09.2018 – регіональна щотижнева суспільно-політична газета "Панорама тижня" – № 37 (667).

    Стаття «З ювілеями, шановні колеги!» (привітання В.Є.Антоненка з 75-річним ювілеєм) - с.7.

    Стаття (завантажити).

* * *

    08.09.2018 – офіційний сайт Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

    Інформація «Вітаємо Віктора Єгоровича Антоненка з 75-річчям!».

    «Віктора Єгоровича вирізняють гаряча любов до рідного краю та дбайливе ставлення до його природних ресурсів, поміркований підхід до формування й збереження колективу і його традицій, пошуки нових шляхів привернення уваги громадськості до стану водних ресурсів і поширення знань про головну водну артерію сходу України – річку Сіверський Донець...»

    Інформація (завантажити).

* * *

    04.09.2018 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

    Інформація "Увійти до складу басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону виявили бажання 33 претендента".

    «З метою зарахування до складу басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону до Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів надійшло 33 заявки від представників Харківської, Донецької та Луганської областей...»

    Інформація (завантажити).

* * *

    03.09.2018 – офіційний сайт Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

    Анонс «Творчий конкурс «Сіверський Донець – очима молоді» 2018».

    «В рамках відзначення Дня Сіверського Дінця – 2018 з метою екологічного і патріотичного виховання дітей та молоді, формування дбайливого ставлення до водних ресурсів рідного краю та усвідомлення важливості головної водної артерії сходу України – річки Сіверський Донець Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів спільно з громадською організацією «Сіверський Донець – відродження» за підтримки Донецької обласної державної адміністрації проводить 12-й творчий конкурс «Сіверський Донець – очима молоді»...»

    Анонс (завантажити).

* * *

    31.08.2018 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

    Інформація "ЕКО-толока зробила довкілля Сіверського Дінця чистішим" (за інформацією Сіверсько-Донецького БУВР).

    «Хочу сказати дуже велике ДЯКУЮ людям, які роблять важливі справи задля Сіверського Дінця та взагалі справі екології та виховання еко-мислення! Пише на своїй сторінці у Фейсбук Nataliya Titomir...»

    Інформація (завантажити).

* * *

    30.08.2018 – інтернет-видання "Донецкие новости: региональный портал Донбасса".

    Стаття "Здесь убирали дети: в Святогорске расчищали берег Северского Донца и варили кулеш" (за інформацією Сіверсько-Донецького БУВР).

    «Северский Донец – главная водная артерия региона, а также излюбленное место отдыха как местных жителей, так и гостей из всех регионов Украины. Зачастую «слияние» человека с природой завершается характерными останками – мусор, сломанные деревья, неразлагающиеся отходы. И такими характерными приметами пребывания homo sapiens в разгар курортного сезона усеян весь берег Северского Донца. В этой связи участники акции, вооружившись печатками и огромными мусорными пакетами, с энтузиазмом отправились очищать левый берег реки – от святогорского моста по направлению к селу Богородичное...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    30.08.2018 – телеканал «UA: ДОНБАС».

    Репортаж «Берег Сіверського Дінця очищують від сміття».

    Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчука, заступника начальника управління Н.О.Білоцерківської.

    «Еко-толоку «Чистий берег Дінця» вчетверте провели у Святогірську. Її започаткувала громадська організація «Сіверський Донець – відродження» спільно з Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів та Національним природним парком «Святі Гори». Її учасники цього разу прибрали від сміття близько п’яти кілометрів берегової лінії вздовж річки Сіверський Донець...»

    Репортаж (завантажити).

* * *

    30.08.2018 – телеканал «С-ПЛЮС».

    Репортаж «Берег Сіверського Дінця у Святогірську розчистили від сміття»..

    Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчука, заступників начальника управління Н.О.Білоцерківської та В.Є.Антоненка.

    Репортаж (завантажити).

* * *

    29.08.2018 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

    Анонс "ЕКО-толока «Чистий берег Дінця»" (за інформацією Сіверсько-Донецького БУВР).

    Анонс (завантажити).

* * *

    09.08.2018 – телеканал «112.UA».

    Репортаж «Річка Сіверський Донець вийшла з берегів у Харківській області».

    Інтерв’ю начальника Харківського РУВР В.М.Жука.

    Репортаж (завантажити).

* * *

    05.07.2018 – телеканал «ДОНБАС».

    Репортаж у випуску новин «Мітинг у Слов’янську з нагоди четвертої річниці звільнення від проросійських терористів».

    Інтерв’ю заступника начальника Сіверсько-Донецького БУВР В.Є.Антоненка.

    Репортаж (завантажити).

* * *

    05.07.2018 – телеканал «С-ПЛЮС».

    Репортаж «5 липня чотири роки тому звільнили Слов’янськ від проросійських терористів»..

    Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчука.

    Репортаж (завантажити).

* * *

    25.06.2018 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

    Стаття "Поспішаймо творити добро! Судьба «Староречья» в Славянске в наших руках" (за інформацією та фотоматеріалами Сіверсько-Донецького БУВР).

    "Есть в Славянске место, которое многие любят, ещё больше видят его ежедневно из окон общественного транспорта… Это зона отдыха «Староречье» на берегу старого русла Казённого Торца, оборудованная лавочками и детской игровой площадкой. Когда-то давно у одних добрых людей появилась хорошая задумка: благоустроить на берегу реки место культурного отдыха для горожан, тем более что река протекает всего в паре километров от центра города. Совсем рядом – высотные дома жилого массива… Тут бы скверик разбить да лавочки поставить, площадку с песочницей и качелями соорудить… Не для себя – для людей, здесь живущих и мимо речки в путь шествующих..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    23.06.2018 – телеканал "Мариупольское ТВ".

    Репортаж «Бути чи не бути багатому врожаю?».

    "...У серпні на Маріупольське управління водного господарства чекають нові зміни - воно увійде до структури Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів. Головна мета сьогодення - відновити та зберегти меліоративні системи і максимально забезпечити споживачів водою для зрошення. Цьому питанню було присвячене чергове засідання у Мангушській районній державній адміністрації..."

    Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчука та начальника Маріупольського міжрайонного управління водного господарства О.В.Капленка.

    Репортаж (завантажити).

    Стаття (завантажити).

* * *

    22.06.2018 – інформаційний ресурс «6262.com.ua», сайт міста Слов’янська.

    Стаття «Набережная в Славянске. Шанс на спасение» (за інформацією та фотоматеріалами Сіверсько-Донецького БУВР).

    "...Зону отдыха “Староречье” не оставляют те, кто начинали её создавать, и несколько раз в год устраивают уборку территории силами небезразличной молодёжи и простых людей, для которых благоустройство своего города - дело рук, а не жалоб, что “никто этим не занимается”..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    22.06.2018 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

    Стаття "Мурал у Слов’янську: «Сіверський Донець – ріка натхнення та любові»" (за інформацією та фотоматеріалами Сіверсько-Донецького БУВР).

    "...Ще одним оберегом для колективу водогосподарників стали яскраві відбитки дитячих долоньок, що ніби тримають земну кулю і велику краплину води як першооснову життя на Землі. Це так творчо напередодні відзначення Дня Сіверського Дінця долучились до творчості наймолодші БУВРівці – діти й онуки працівників Басейнового управління водних ресурсів. Море позитивних емоцій і, звісно, пам’ять на роки, допоки не виросте нове покоління тих, хто дбатиме про Сіверський Донець як про найдорожче багатство рідного краю..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    20.06.2018 – офіційний сайт Мангушської райдержадміністрації.

    Публікація «Обговорили питання щодо розвитку агропромисловості в районі» (за участі фахівців Сіверсько-Донецького БУВР).

    "20 червня в райдержадміністрації за участю Мангушської РДА та Мангушської райради, керівництва Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів (м.Слов’янськ) та Маріупольського управління водного господарства відбулась робоча зустріч з сільгоспвировниками району, на якій також були присутні представники HarvEast Holding..."

    Публікація (завантажити).

* * *

    19.06.2018 – газета «Часопис «Донеччина», № 6 (15986).

    Стаття "Українська «Донбасія»" – с.2.

    "...Віктор Антоненко – один із керівників-довгожителів: чимало літ очолював Сіверсько-Донецьке басейнове управління, наразі – заступник начальника... Міцної статури, приязний у спілкуванні Віктор Єгорович свій вільний час присвячував громадській роботі і на цій ниві швидко знаходив і друзів, і однодумців... Зокрема Віктор Антоненко відновив проведення Днів сіверського Дінця, різноманітних конкурсів для юних екологів тощо... А нещодавно Антоненко став Почесним громадянином Слов'янська – за його кандидатуру депутати міськради проголосували одностайно..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    18.06.2018 – інтернет-газета "ОбщеЖитие".

    Стаття "Мурали міст Донецької області: де подивитися", доповнена матеріалами Сіверсько-Донецького БУВР від 25.06.2018 про мурал «Сіверський Донець – ріка натхнення та любові».

    "...Майстриням пензля і барв чудово вдалось передати милу серцю красу Придінців’я і Сіверського Дінця: різнотрав’я його берегів і рибалку на тихому плесі, стрункі берізки й величаві сосни, широкі лани і родючі поля, червону калину і золотавий соняшник, духовну перлину Донецького краю – Святогірську Лавру і споконвічний символ миру, добра і злагоди – щасливу родину лелек над тином і мальвами коло батьківської оселі..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    18.06.2018 – веб-портал газети "Вісті Донбасу".

    Стаття Киркач Ю.В., провідного фахівця із зв’язків з громадськістю та пресою Сіверсько-Донецького БУВР: "Поспішай творити добро: Учасники акції «Чистий берег Дінця»: дбають про довкілля".

    "Вже третій рік поспіль працівники Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів організовують спільно з Національним природним парком «Святі Гори» екологічну толоку — очистку від сміття території парку вздовж лівого берегу Сіверського Дінця в межах Святогірська..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    14.06.2018 – обласний тижневик "Вісті Донбасу" №21.

    Стаття Киркач Ю.В., провідного фахівця із зв’язків з громадськістю та пресою Сіверсько-Донецького БУВР: "Акція «Чистий берег Дінця»: з турботою про довкілля".

    "...Цьогоріч фахівці-водники та їх однодумці з громадської організації «Сіверський Донець – відродження» вперше вирішили об’єднати екологічну акцію «Чистий берег Дінця» саме зі своїм професійним святом – Днем працівників водного господарства України..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    15.06.2018 – телеканал «С-ПЛЮС».

    Репортаж «У Слов’янську в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулось засідання Міжвідомчої комісії»..

    Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчука, заступників начальника Н.О.Білоцерківської та В.Є.Антоненка, начальника відділу техногенно-екологічної безпеки Сіверсько-Донецького БУВР В.Г.Баюша.

    Репортаж (завантажити).

* * *

    07.06.2018 – газета "Новый ПУТЬ" № 38 (14952).

    Стаття Какулі І.О., інженера І категорії Лисичанського відділу комплексного використання водних ресурсів Луганського РУВР: "Діяльність Сіверсько-Донецького басейнового управління щодо пропуску весняної повені".

    "Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів на виконання наказу Держводагентства від 30.03.2018 №141, з метою підготовки водогосподарських об'єктів до пропуску льодоходу, весняної повені і паводків у 2018 році та своєчасного вжиття заходів щодо захисту населених пунктів, було розроблено план дій та затверджено персональний склад оперативної робочої групи. Управління здійснювало інформаційний обмін щодо стану та змін на водних об'єктах з територіальними органами Головного управління ДСНС Харківської, Донецької та Луганської областей та Департаментом цивільного захистy облдержадміністрації."

    Стаття (завантажити).

* * *

    05.06.2018 – веб-портал "Знамя Индустрии".

    Стаття "«Чистый берег Донца»: профессиональный праздник специалисты водного хозяйства отметили уборкой" (за матеріалами Сіверсько-Донецького БУВР).

    "...Всего на берегу Северского Донца было собрано около 70 пакетов с бытовым мусором: стеклянные и пластиковые бутылки, разномастные обертки, одноразовая посуда – остатки пребывания на природе отдыхающих..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    05.06.2018 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

    Стаття "«Чистий берег Дінця»: фахівці-водники відзначили своє професійне свято турботою про довкілля" (за інформацією та фотоматеріалами Сіверсько-Донецького БУВР).

    "Щороку першої неділі червня в Україні вшановують працівників водного господарства України, до яких по праву належить і колектив Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів. Цьогорічне свято фахівці-водники та їх однодумці з громадської організації «Сіверський Донець – відродження» відзначили проведенням екологічної акції «Чистий берег Дінця». Її уже третій рік поспіль організовують спільно з Національним природним парком «Святі Гори», аби очистити від сміття територію парку уздовж лівого берегу Сіверського Дінця в межах Святогірська..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    01.06.2018 – телеканал «С-ПЛЮС».

    Репортаж «У першу неділю червня в Україні відзначають День працівників водного господарства».

    Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчука та заступника начальника управління В.Є.Антоненка.

    Репортаж (завантажити).

* * *

    01.06.2018 – офіційний сайт Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

    Стаття «У Святогірську привітали працівників водного господарства з професійним святом».

    Стаття (завантажити).

* * *

    29.05.2018 – Івано-Франківське обласне телебачення «Галичина».

    Репортаж «Міжнародний день Дністра».

    Інтерв’ю заступника начальника Сіверсько-Донецького БУВР В.Є.Антоненка.

    "Дністер – перлина заповідних територій. Цьогоріч вперше на Прикарпатті відзначили Міжнародний день Дністра. Таке рішення прийняли торік на спільній нараді Уповноважених Урядів України та Республіки Молдова з виконання Угоди про спільне використання та охорону прикордонних вод цієї річки. Спільний захід тепер проводитиметься в останню неділю травня, починаючи з 2018-го року. І поважних гостей випала честь приймати древньому Галичу..."

    Репортаж (завантажити). Скорочена версія (завантажити).

* * *

    23.05.2018 – газета "Славянские ведомости".

    Стаття "В Славянске озеро на САТУ может стать местом отдыха горожан".

    "...По словам представителей движения “Сильные громады”, идею проведения общегородской “генеральной уборки” на прибрежной территории озера на данный момент уже поддержали начальник отдела экологии Славянского городского совета Лариса Соловей и начальник Северско-Донецкого бассейнового управления водных ресурсов Сергей Трофанчук. Активисты планируют привлечь к уборке озера и другие заинтересованные организации..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    23.05.2018 – офіційний сайт Міністерства екології та природних ресурсів України.

    Стаття «Микола Кузьо: В Україні на найбільших річках розпочато практичне впровадження європейського принципу басейнового управління».

    «...Ми зараз запроваджуємо басейновий принцип управління на всіх басейнах по Дніпру, по Дністру, по Західному Бугу, - пояснив Микола Кузьо. - Крім того, Мінприроди спільно із ОБСЄ планує найближчим часом розпочати впровадження нової системи управління на річці Сіверський Донець, яка є найбільшим джерелом водопостачання для східних регіонів України...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    18.04.2018 – веб-портал газети «Вісті Донбасу».

    Стаття "Автоматизований пост контролюватиме стан води в річці Сіверський Донець" (за участі фахівців Сіверсько-Донецького БУВР).

    «Автоматизований пост контролю на річці Сіверський Донець відкрився у Райгородку Слов’янського району. Встановлене обладнання контролюватиме стан води у річці за 14 показниками (біологічні та хімічні показники кисню, наявність нітратів, нітритів, амонію, калію, твердих частин тощо), оброблятиме отриману інформацію та передаватиме її в режимі он-лайн на сайт департаменту екології Донецької облдержадміністрації, де з нею зможе ознайомитися кожен охочий...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    18.04.2018 – телеканал «С-ПЛЮС».

    Репортаж «Моніторинг водних артерій Донеччини» (за участі фахівців Сіверсько-Донецького БУВР).

    Начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук дав коментар кореспонденту телеканалу «С-плюс» з питань здійснення моніторингу якості поверхневих вод в басейні р. Сіверський Донець за допомогою автоматизованих постів контролю в смт.Райгородок та м.Святогірськ.

    «Голова Донецької облдержадміністрації П.І.Жебрівський: "...21 вересня буде День Сіверського Дінця, я думаю, ми запросимо керівництво Харківської та керівництво Луганської області для того, щоб скоригувати наші програми..." (програми з очищення Сіверського Дінця)»

    Репортаж (завантажити).

* * *

    18.04.2018 – телеканал «UA: ДОНБАС».

    Репортаж «Автоматизований гідропост контролюватиме якість води в річці Сіверський Донець» (за участі фахівців Сіверсько-Донецького БУВР).

    «У Райгородку розпочав роботу автоматизований гідропост, що контролюватиме якість води в річці Сіверський Донець. Дані за 14 показниками надходитимуть он-лайн на сайт департаменту екології. З місця, де облаштували гідропост, ведеться централізований водозбір на потреби населення...»

    Репортаж (завантажити).

* * *

    17.04.2018 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

    Стаття «П’є вся область: у Райгородку запрацював автоматизований пост контролю якості води у річці Сіверський Донець» (за участі фахівців Сіверсько-Донецького БУВР).

    "Встановлене обладнання контролюватиме стан води у річці за 14 показниками (біологічні та хімічні показники кисню, наявність нітратів, нітритів, амонію, калію, твердих частин тощо), оброблятиме отриману інформацію та передаватиме її в режимі он-лайн на сайт департаменту екології ДонОДА, де з нею зможе ознайомитися кожен охочий..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    17.04.2018 – медіа-центр Донецької обласної державної адміністрації.

    Відеосюжет «У Райгородку відкрився автоматизований пост контролю на р. Сіверський Донець» (за участі фахівців Сіверсько-Донецького БУВР).

    «Системний онлайновий моніторинг річкової води Донеччина впроваджує першою в Україні...»

    Відеосюжет (завантажити).

* * *

    17.04.2018 – офіційний сайт Донецької обласної державної адміністрації.

    Стаття «У Райгородку відкрився автоматизований пост контролю на р. Сіверський Донець» (за участі фахівців Сіверсько-Донецького БУВР).

    «Сьогодні під час робочого візиту до Слов’янського району голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський взяв участь у відкритті автоматизованого посту контролю на р. Сіверський Донець...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    17.04.2018 – офіційний сайт Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

    Стаття «У Райгородку відкрився автоматизований пост контролю на р. Сіверський Донець» (за участі фахівців Сіверсько-Донецького БУВР).

    «Встановлене обладнання контролюватиме стан води у річці за 14 показниками (біологічні та хімічні показники кисню, наявність нітратів, нітритів, амонію, калію, твердих частин тощо), оброблятиме отриману інформацію та передаватиме її в режимі он-лайн на сайт департаменту екології Донецької облдержадміністрації, де з нею зможе ознайомитися кожен охочий...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    04.04.2018 – телеканал «С-ПЛЮС».

    Репортаж «Представники екологічної асоціації зібрались в стінах Сіверсько-Донецького басейнового управління».

    Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчука.

    Репортаж (завантажити).

* * *

    02.04.2018 – офіційний сайт Управління екології та природних ресурсів Луганської облдержадміністрації.

    Стаття "Засідання колегії" (за участі фахівців Сіверсько-Донецького БУВР).

    «30 березня відбулося засідання колегії Управління екології та природних ресурсів Луганської облдержадміністрації за участю заступника голови облдержадміністрації Вадима Данієляна. Начальник управління, голова колегії Тіхонов О.В доповів про стан природного середовища Луганської області, про наявні проблеми у сфері природокористування та можливі шляхи їх вирішення...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    23.03.2018 – інформаційний ресурс «6262.com.ua», сайт міста Слов’янська.

    Публікація «Что значит Всемирный день водных ресурсов для Славянска?».

    Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчука.

    Публікація (завантажити).

* * *

    22.03.2018 – офіційний сайт Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

    Стаття "У Слов’янську пройшло розширене засідання колегії басейнового управління".

    «Про підсумки роботи водогосподарського комплексу басейну р. Сіверський Донець за 2017 рік публічно звітував начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук. Він також окреслив основні завдання на І півріччя 2018 року з урахуванням реорганізації органів управління в Донецькій та Харківській областях, що належать до сфери управління Держводагентства України...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    12.03.2018 – офіційний сайт Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

    Стаття "У Слов’янську відбулось засідання Міжвідомчої комісії в Сіверсько-Донецькому БУВР".

    «З прогнозом характеристики весняної повені в басейні р. Сіверський Донець та річок Приазов’я у 2018 році ознайомила учасників засідання В.М.Фаворова, начальник відділу гідрометзабезпечення Харківського регіонального центру з гідрометеорології. Вона зазначила, що весняне водопілля 2018 року очікується нижчим за норму, але вищим за минулий рік, а його ймовірній початок – приблизно в другій-третій декаді березня...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    07.03.2018 – телеканал «С-ПЛЮС».

    Репортаж «В стінах Сіверсько-Донецького БУВР відбулось чергове засідання міжвідомчої комісії».

    Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчука.

    Репортаж (завантажити).

* * *

    06.03.2018 – офіційний сайт Управління екології та природних ресурсів Луганської облдержадміністрації.

    Стаття "Відбулося чергове засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ і водогосподарських систем".

    «Голова Міжвідомчої комісії, начальник Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчук наголосив, що основним завданням є необхідність розглянути питання щодо роботи водогосподарського комплексу на весняний період 2018 року та встановити оптимальні режими основних водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем для їх наповнення з метою сталої роботи в меженний період та забезпечити виконання заходів для безаварійного пропуску дощових паводків і весняної повені...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    01.03.2018 – телеканал «Громадське ТБ».

    Відеофільм «Зона відчуження Донбас» (фільм-дослідження про загрозу екологічної катастрофи, участь у зйомках брали фахівці БЛМВ Сіверсько-Донецького БУВР).

    «Спецпроект Громадського ТБ доступно показує напрацьовані науковцями сценарії екологічної катастрофи, що може статися на сході країни. Наше завдання — не налякати, а показати, до чого може призвести бездіяльність, і які дії допоможуть уникнути найгіршого. Отримавши дослідження від низки українських та міжнародних організацій, редакція проводила паралельні експерименти, спілкувалася з українськими чиновниками на різних рівнях, а фахівці з Німеччини та Британії пояснили, які технології використовують колишні шахтарські регіони, аби захистити власне населення. Документальний фільм з використанням анімації та архівного відео найкраще ілюструє те, що може трапитися, показує людей, які розуміються на катастрофі, а також тих, кого вона може зачепити насамперед...»

    Відеофільм (завантажити).

* * *

    15.02.2018 – обласний тижневик «Вісті Донбасу» – № 5.

    Стаття "Загрози весняного водопілля не існує" (с.11)

    Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчука.

    Стаття (завантажити).

* * *

    12.02.2018 – офіційний сайт Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

    Стаття "У Мінприроди працює арт-майданчик, присвячений головній водній артерії Східної України річці Сіверський Донець".

    «На виставці представлені картини учнів, студентів загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних та вищих навчальних закладів Донецької, Луганської та Харківської областей. Виставка учасників ХІ творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» проводиться в рамках відзначення Дня Сіверського Дінця–2017. Її мета — популяризація серед колективу та відвідувачів Міністерства екології та природних ресурсів України творчого потенціалу талановитої української молоді, спрямованого на збереження довкілля та підвищення рівня екологічної свідомості громадян...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    09.02.2018 – офіційний сайт Міністерства екології та природних ресурсів України.

    Стаття «У Мінприроди працює арт-майданчик, присвячений головній водній артерії Східної України річці Сіверський Донець».

    «З 6 по 20 лютого 2018 року в холі Міністерства екології та природних ресурсів України експонуватиметься виставка картин та фотографій учасників Всеукраїнського конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді». Конкурс, організований Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів спільно з громадською організацією «Сіверський Донець – відродження», покликаний сформувати в молодого покоління українців дбайливе ставлення до водних ресурсів і головної водної артерії Сходу України – річки Сіверський Донець...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    08.02.2018 – регіональна щотижнева суспільно-політична газета "Панорама недели" – № 6 (636).

    Стаття «Друзья реки».

    «Презентация фотоальбома, носящего поэтическое название "Сіверський Донець - краса твоя велична, неповторна", прошла в читальном зале центральной городской библиотеки Славянска 2 февраля, и стала своего рода стартом культурного марафона по городам Украины...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    02.02.2018 – телеканал «С-ПЛЮС».

    Репортаж «Чудові світлини і вірші, що присвячені річці Сіверський Донець, презентували у Слов’янську».

    Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчука.

    Репортаж (завантажити).

* * *

    01.02.2018 – газета "ТВ плюс".

    Стаття «БУВР: наводнение отменяется».

    Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчука.

    «...Обычно интенсивное таяние происходит в конце февраля-начале марта. Однако нынешняя зима постоянно подносит какие-то сюрпризы. Возможно, снег сойдет гораздо раньше и больше не выпадет. В таком случае незначительный подъем воды в реках произойдет в конце марта- начале апреля, когда будет таять снег в верховьях Северского Донца, расположенных в России, - объясняет Сергей Трофанчук...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    31.12.2017 – телеканал «С-ПЛЮС».

    Новорічна програма "Вітаємо з Новим роком 2018!".

    Інтерв’ю начальника управління С.І.Трофанчука, заступника начальника В.Є.Антоненка.

    Новорічна програма (завантажити).

* * *

    27.12.2017 – обласний тижневик «Вісті Донбасу» – № 51.

    Стаття "Новий рік надихає на краще" (с.3)

    Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчука.

    Стаття (завантажити).

* * *

    13.12.2017 – телеканал «С-ПЛЮС».

    Репортаж "Тепла зима та недостатня кількість опадів – чи не вплинуть погодні умови на рівень води у водосховищах".

    "...На даний момент проходить реорганізація системи управління водними ресурсами Державодагентства України. Будуть створені Басейнові ради. Як раз вони дозволять мати той механізм об'єднаних зусиль трьох громад - Харківської, Донецької та Луганської областей, і тоді можна буде на цих засіданнях приймати спільні рішення щодо розчистки притоків, які з'єднують ці області, і також Сіверського Дінця...»

    Інтерв’ю начальника управління С.І.Трофанчука, заступника начальника В.Є.Антоненка.

    Репортаж (завантажити).

* * *

    Публікація "Оцінка екологічної шкоди та пріоритети відновлення довкілля на сході України", підготовлена в рамках проекту «Визначення шкоди, завданої довкіллю на сході України», який виконувався Координатором проектів ОБСЄ в Україні на замовлення Міністерства екології та природних ресурсів України.

    В рамках зазначеного проекту фахівцями Сіверсько-Донецького БУВР було забезпечено відбори проб ґрунтів та донних відкладів з виконанням відповідних досліджень для отримання даних про стан довкілля на територіях Донецької і Луганської областей, що постраждали внаслідок бойових дій. Підсумки проведеної роботи увійшли до вказаної публікації.

    Офіційний сайт ОБСЄ Публікація (завантажити).

    Сайт Сіверсько-Донецького БУВР Публікація (завантажити).

* * *

    Публікація Державного агентства водних ресурсів України.

    Стаття "Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів. Моніторинг якісного стану поверхневих водних об’єктів в басейні річки Сіверський Донець" – с.10.

    "Найбільш потужна лабораторія водогосподарської галузі - басейнова лабораторія моніторингу вод Сіверсько-Донецького БУВР, яка має широкий приладовий парк..."

    Публікація (завантажити).

* * *

    Науково-виробничий журнал «Водне господарство України», № 5 (131) 2017.

    Стаття "Відзначення Дня Сіверського Дінця – головної водної артерії Східної України" – с.19.

    "22-23 вересня 2017 року водогосподарники проводили заходи з нагоди відзначення Дня Сіверського Дінця - 2017..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    29.11.2017 – офіційний сайт Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

    Стаття "У Києві презентували дослідження щодо визначення шкоди, завданої довкіллю на сході України" (про захід за участі фахівців Сіверсько-Донецького БУВР).

    «За словами Остапа Семерака, у майбутньому повноцінна реінтеграція окупованих територій, до яких Україна четвертий рік не має доступу, неможлива без екологічної складової. Йдеться і про розмінування територій, відновлення знищених лісів, критичну інфраструктуру, утилізацію небезпечних відходів, і зокрема, кинуту та спалену військову техніку. Це всі ті екологічні аспекти, які чекають на Україну у новій поствоєнній реальності. У своїй публікації в мережі Фейсбук, Остап Михайлович висловив подяку Донецькій та Луганській ОДА як і екологічним громадським організаціям та міжнародним експертам за складну і важливу роботу з проведення досліджень. «Пазл за пазлом ми складаємо картину, яка дозволяє розуміти та аналізувати ситуацію зі станом довкілля на Донбасі, щоб ухвалювати оперативно управлінські рішення» — наголосив він...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    29.11.2017 – єдиний веб-портал органів виконавчої влади України «Урядовий портал».

    Стаття "Остап Семерак: Для України важлива підтримка міжнародної спільноти у подоланні екологічних наслідків військового конфлікту на сході" (про захід за участі фахівців Сіверсько-Донецького БУВР).

    «Остап Семерак зазначив, що з початку військового конфлікту Мінприроди втратило можливість проведення постійного екологічного моніторингу на непідконтрольних Україні територіях та користувалося фрагментарними звітами неурядових організацій і внутрішньою інформацією, яка надходила від керівництва ПЗФ, а також екологічних департаментів Донецької і Луганської військово-цивільних адміністрацій. «Україна втратила доступ до багатьох даних. Це дослідження є результатом зусиль міжнародних та українських експертів. Вони спробували комплексно розглянути екологічну ситуацію на Донбасі в умовах військового конфлікту. Я дякую за проведену роботу у досить складних умовах. Це важливі кроки в напрямку оцінки реального стану довкілля у регіоні», - сказав він...»

    Стаття(завантажити).

* * *

    29.11.2017 – офіційний сайт Міністерства екології та природних ресурсів України.

    Стаття "Остап Семерак: Для України важлива підтримка міжнародної спільноти у подоланні екологічних наслідків військового конфлікту на сході" (про захід за участі фахівців Сіверсько-Донецького БУВР).

    "Україна має серйозну підтримку міжнародної спільноти у подоланні екологічних наслідків військових дій. Про це сказав Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак під час презентації результатів екологічної оцінки впливу конфлікту на сході України на навколишнє середовище, проведеної ОБСЄ спільно з Мінприроди за підтримки урядів Австрії та Канади..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    23.11.2017 – Медіа-група "Объектив" // телеканал "Simon".

    Стаття // репортаж "В галерее «Бузок» наградили школьников Харьковщины – победителей конкурса «Севрский Донец – глазами молодёжи»".

    Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчука.

    "В галерее «Бузок» наградили школьников Харьковщины - победителей конкурса «Северский Донец – глазами молодежи» - Он проводится в трех регионах Восточной Украины и призван обратить внимание детей на тему охраны природы..."

    Стаття (завантажити).

    Репортаж (завантажити).

* * *

    22.11.2017 – Харківське обласне радіо Філії ПАТ «НСТУ» «Харківська регіональна дирекція».

    Радіорепортаж "ХІ творчий конкурс «Сіверський Донець – очима молоді» на Харківщині".

    Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчука.

    Веб-сайт (перейти).

    Радіорепортаж (завантажити).

* * *

    21.11.2017 – офіційний сайт Харківської обласної державної адміністрації.

    Стаття "«Бузок» запрошує на відкриття виставки «Сіверський Донець – очима молоді»" (за матеріалами Сіверсько-Донецького БУВР).

    "...Конкурс «Сіверський Донець очима молоді» проводиться з 2007 року в рамках низки заходів, присвячених Дню Сіверського Дінця, організаторами яких є Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів спільно з громадською організацією «Сіверський Донець – відродження»..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    15.11.2017 – офіційний сайт Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

    Стаття "У Слов’янську обговорили питання роботи водогосподарського комплексу басейну р. Сіверський Донець, частки Дніпра та Приазов’я у межах трьох областей".

    «15 листопада 2017 року в Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ і водогосподарських систем басейнів р. Сіверський Донець, р. Дніпро та річок Приазов’я у межах Харківської, Донецької та Луганської областей (на підконтрольній території) на осінньо-зимовий період 2017-2018 років...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    15.11.2017 – офіційний сайт Управління екології та природних ресурсів Луганської облдержадміністрації.

    Стаття "Сіверський Донець – очима молоді".

    «...Управління екології та природних ресурсів щиро дякує усім юним художникам, дослідникам, фотографам, агітаторам та просто творчим особам, що надіслали свої роботи на конкурс, а також їхнім батькам і вчителям! Усі роботи цікаві, яскраві, талановиті, адже в кожному з них — часточка душі автора і велика любов до Луганщини, до Сіверського Дінця. Переможці всі, тому що не байдужі до природи, дбають про неї! Також велику подяку хочеться висловити всім працівникам Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів за організацію конкурсу, який сприяє вихованню у молоді дбайливого ставлення до природи, дає змогу молоді висловлювати свою думку, свої почуття...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    14.11.2017 – офіційний сайт Лисичанської міської ради.

    Стаття "В Лисичанську шанували переможців та призерів ХІ творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді»".

    «...Міський голова Сергій Шилін привітав всіх учасників заходу та відзначив, що цей конкурс вкотре доводить, що наша молодь росте не байдужою до рідного краю та бачить красу своєї батьківщини. Також Серій Іванович побажав переможцям та призерам конкурсу натхнення, плідної праці та великих творчих успіхів...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    09.11.2017 – радіокомпанія «Меридіан».

    Програма «Старшокласник» студії «Радіожурналіст» Центру позашкільної роботи м. Краматорська (керівник: Іванова І.О.)

    Інформація про нагородження переможців ХІ творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» по Донецькій області.

    Репортаж (завантажити).

* * *

    08.11.2017 – обласний тижневик «Вісті Донбасу».

    Стаття "Природа і ми: чи зцілимо річку Жеребець від екологічних недугів?"

    «З великим інтересом прочитав у 36 номері обласного тижневика «Вісті Донбасу» спецвипуск «День Сіверського Дінця: діалог заради майбутнього». Одразу скажу – матеріали в газеті цікаві, повчальні, розумні. Діалог удався. Він є актуальним, дуже корисним, а найголовніше – злободенним... У привітанні з нагоди Дня Сіверського Дінця голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський підкреслив, що велична ріка «Сіверській Дінець» у наш техногенний час потребує захисту, турботи та уваги – як влади, так і суспільства. Користуючись нагодою, розкажу про наболіле, про величезну проблему нашого регіону, яка стосується річки Жеребець...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    08.11.2017 – обласний тижневик «Вісті Донбасу».

    Стаття "У Слов’янську врочисто нагородили переможців та призерів ХІ творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді»" (за інформацією Сіверсько-Донецького БУВР).

    «...Під час урочистого нагородження у Слов’янську 36 учасників від Донецької області отримали почесні дипломи переможців конкурсу за І, ІІ, ІІІ призові місця у шести номінаціях та флеш-карти із символікою конкурсу, а також книги про заповідник «Кам’яні могили» в якості подарунка від департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації. Окрема категорія учасників була нагороджена спеціальними дипломами з відзнакою та отримала призи від добрих друзів конкурсу. Завдяки спонсорській підтримці почесні відзнаки та пам’ятні подарунки отримали понад 200 дітей, з них троє наймолодших учасників конкурсу – 4 і 5 років...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    03.11.2017 – сайт відділу культури та естетики Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

    Стаття "ХІ творчий конкурс «Сіверський Донець – очима молоді»" (за інформацією Сіверсько-Донецького БУВР).

    «...Творчий погляд на світ очима юності і дитинства розкривають конкурсні роботи у 6-ти номінаціях: фотографії, малюнки, поетичні і прозові твори, вироби з природних та ужиткових матеріалів, дослідницькі роботи та агітаційні розробки. Цього року на конкурс «Сіверський Донець – очима молоді» надійшло близько 1150 творчих робіт з трьох областей України – Харківської, Донецької і Луганської, через які тече наш Сіверський Донець. Найбільша кількість робіт – близько 700 – надано з Донецької області. Це утричі більше, ніж торік...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    03.11.2017 – сайт Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

    Стаття "Урочисте нагородження переможців та призерів ХІ творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді»" (за інформацією Сіверсько-Донецького БУВР).

    «...Свої нагороди учасникам конкурсу вручали організатори – Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів та громадська організація «Сіверський Донець – відродження», а також представники від численних установ та організацій, що підтримали конкурс...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    02.11.2017 – газета "ТВ плюс".

    Стаття "В конкурсе «Северский Донец - глазами молодежи» приняли участие 1500 работ".

    «...По словам руководителя общественной организации «Северский Донец - возрождение», почетного жителя Славянска Виктора Антоненко, главной задачей проекта стало экологическое и патриотическое воспитание молодежи, формирование бережного отношения к родному краю и его главной реке - Северскому Донцу. Ведь, как подметил начальника БУВРа Сергей Трофанчук, Северский Донец является единственной водной артерией, обеспечивающей жизнедеятельность трех областей. И альтернативы ему просто нет...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    01.11.2017 – телеканал «С-ПЛЮС».

    Репортаж "В Слов’янську завершився творчий конкурс «Сіверський Донець – очима молоді»".

    "...Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів підвело підсумки щорічного творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді». Цього року на розгляд журі було подано більше тисячі різноманітних робіт...»

    Інтерв’ю начальника управління С.І.Трофанчука, заступника начальника Антоненка В.Є.

    Репортаж (завантажити).

* * *

    01.11.2017 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

    Стаття "Сіверський Донець – очима молоді".

    «Творчий погляд на світ очима юності і дитинства розкривають конкурсні роботи у 6-ти номінаціях: фотографії, малюнки, поетичні і прозові твори, вироби з природних та ужиткових матеріалів, дослідницькі роботи та агітаційні розробки. Цього року на конкурс «Сіверський Донець – очима молоді» надійшло близько 1150 творчих робіт з трьох областей України – Харківської, Донецької і Луганської. Всі роботи були розглянуті комісією та по кожній області було визначено переможців...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    31.10.2017 – офіційний сайт Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

    Стаття "Донець, Донець – могутній і величний, любов до тебе на усе життя, тобі уклін і шана наша вічна, ти – гордість України і наше майбуття!".

    «…Свої нагороди учасникам конкурсу вручив і департамент екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації: троє наймолодших конкурсантів (4-5 рочків) отримали дитячі розвиваючі книжки на екологічну тематику «Маленькими ніжками – заповідними доріжками», переможці ХІ творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» отримали науково-популярне видання про заповідник «Кам’яні могили». Ці книги було видано у 2017 році в рамках реалізації програмних заходів охорони навколишнього природного середовища…»

    Стаття (завантажити).

* * *

    30.10.2017 – газета "Славянские ведомости".

    Стаття "В Славянском Центре культуры и окружающей среды наградили победителей конкурса «Северский Донец – глазами молодёжи 2017»".

    «Традиционный, уже одиннадцатый по счёту конкурс творческих работ детей и молодёжи проходил в рамках мероприятий ко Дню Северского Донца при поддержке Донецкой облгосадминистрации. Основная цель конкурса – это формирование у молодых украинцев активной гражданской позиции в вопросах охраны окружающей среды и осознанного бережного отношения к уникальной природе родного края и его водным богатствам...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    28.10.2017 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

    Стаття "У Слов’янську 30 жовтня відбудеться урочисте нагородження переможців та призерів ХІ творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді»".

    "Проведення цього конкурсу та інших заходів у рамках Дня Сіверського Дінцявже третій рік поспіль підтримує Донецькаобласна державна адміністрація за сприяння обласного департаменту екології та природних ресурсів, другий рік поспіль – Луганська облдержадміністрація і цього року вперше свою підтримку конкурсу надає Харківська обласна державна адміністрація та Харківська обласна рада..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    27.10.2017 – газета "Славянские ведомости".

    Стаття "В Славянском Центре культуры и окружающей среды проходит конкурс «экологически чистого» творчества".

    «В эти дни в помещении Славянского городского Центра культуры и окружающей среды в рамках конкурса «Сіверський Донець очима молоді 2017» проходит выставка творческих работ по художественно-изобразительным и научным направлениям...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    26.10.2017 – телеканал «С-ПЛЮС».

    Репортаж «Сіверсько-Донецьке БУВР продовжує пропагандувати любов до рідного краю».

    «Сіверський Донець – очима молоді» - цьогорічний творчий конкурс став одинадцятим. Рік від року він збирає нових учасників, які надають різноманітні роботи...»

    Інтерв’ю начальника управління С.І.Трофанчука, заступника начальника Антоненка В.Є., заступника начальника відділу водних об’єктів та моніторингу вод Жукової Н.Л.

    Репортаж (завантажити).

* * *

    03.10.2017 – обласний тижневик «Вісті Донбасу».

    Стаття Киркач Ю.В., провідного фахівця із зв’язків з громадськістю та пресою: "Екологія природи – екологія душі: з любов’ю до Сіверського Дінця…"

    «...Майстриням пензля і барв чудово вдалось передати милу серцю красу Придінців’я і Сіверського Дінця: різнотрав’я його берегів і рибалку на тихому плесі, стрункі берізки й величаві сосни, широкі лани і родючі поля, червону калину і золотавий соняшник, духовну перлину Донецького краю – Святогірську Лавру і споконвічний символ миру, добра і злагоди – щасливу родину лелек над тином і мальвами коло батьківської оселі... Ще одним оберегом для колективу управління стануть яскраві відбитки дитячих долоньок, що ніби тримають земну кулю і велику краплину води як першооснову життя на Землі...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    02.10.2017 – радіоефір FM «Українське радіо».

    Інтерв’ю з начальником Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчуком про стан водних ресурсів у басейні Сіверського Дінця і вплив АТО на екологічну ситуацію в регіоні.

    Веб-сайт (завантажити).

* * *

    25.09.2017 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

    Стаття "Водогосподарниками відзначено День Сіверського Дінця – головної водної артерії Східної України".

    «Запрошені гості – представники місцевих органів самоврядування, водогосподарських організацій, наукових установ, підприємств-водокористувачів, учбових закладів, громадськості, учнівської молоді – у своїх виступах, акцентували увагу на екологічних проблемах річки та шляхах їх вирішення; ролі громадських організацій в управлінні водними ресурсами; необхідності впровадження сучасної системи моніторингу з автоматичними станціями задля попередження та захисту від паводків та ін.»

    Стаття (завантажити).

* * *

    25.09.2017 – офіційний сайт Департаменту екології та природних ресурсів Луганської облдержадміністрації.

    Стаття "День Сіверського Дінця: діалог заради майбутнього".

    «…Розпочалось свято з дружньої зустрічі з колективом і керівництвом Сіверсько-Донецького басейного управління водних ресурсів біля патріотичного муралу «Сіверський Донець – ріка натхнення і любові»! Особливо зворушливою є стіна з відбитками дитячих долоньок дітей працівників басейнового управління!…»

    Стаття (завантажити).

* * *

    28.09.2017 – газета "ТВ плюс".

    Стаття "Спасли Дунай, спасём и Северский Донец – в Славянске отпраздновали День главной реки Донбасса".

    Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчука С.І. та голови Громадської ради при Держводагентстві України Гричулевич Л.О.

    «…По словам председателя общественного совета Госводагентства Украины, такие мероприятия, как День Северского Донца, дают возможность всем заинтересованным лицам собраться вместе и хотя бы услышать о проблеме: «Информация открыта. Но в современном ритме жизни не хватает времени найти и ознакомиться с ней. А так, о проблеме начинают говорить, и что важно – решать», - считает Лилия Гричулевич…»

    Стаття (завантажити).

* * *

    26.09.2017 – телеканал «С-ПЛЮС».

    Репортаж «ЕКОфест у парку Шовковичний завершив святкову програму до Дня Сіверського Дінця».

    «В Слов’янську відбувся ЕКОфест. Ідея провести такий захід з’явилась після того, як спеціалісти управління побували на схожому фестивалі на кордоні Угорщини і Чорногорії…»

    Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчука, заступника начальника Антоненка В.Є., фахівців басейнової лабораторії моніторингу вод, голови Громадської ради при Держводагентстві України Гричулевич Л.О.

    Репортаж (завантажити).

* * *

    25.09.2017 – телеканал «С-ПЛЮС».

    Репортаж «Одинадцятий рік поспіль в Слов’янську відзначають День Сіверського Дінця»

    «В Слов’янську провели науково-практичну конференцію. Ініціатор заходу – Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів. Конференція – один із заходів дводенної програми в рамках святкування Дня Сіверського Дінця…»

    Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчука, заступника начальника управління В.Є.Антоненка.

    Репортаж (завантажити).

* * *

    23.09.2017 – офіційний сайт Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

    Стаття "У Слов’янську пройшли заходи до Дня Сіверського Дінця" (про заходи за участі представників Сіверсько-Донецького БУВР).

    «…Вітаючи учасників конференції, директор департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації Сергій Натрус підкреслив особливе значення об’єднання зусиль, вжиття спільних заходів влади Донецької, Харківської і Луганської областей і громад територій, що складають басейн Сіверського Дінця, для забезпечення раціонального використання, охорони і відтворення водних ресурсів, а також залучення до процесу управління водними ресурсами всіх учасників водогосподарського комплексу, громадськості і населення…»

    Стаття (завантажити).

* * *

    23.09.2017 – газета "Славянские ведомости".

    Стаття-анонс "В парке Шелковичный прошёл ЭКОфестиваль. Фото".

    «22-23 вересня у Слов'янську відбудуться заходи до Дня Сіверського Дінця – 2017. Про це повідомляють на сайті Донецької ОДА.»

    Стаття (завантажити).

* * *

    23.09.2017 – інформаційний ресурс «6262.com.ua», сайт м. Слов’янська.

    Стаття «У Слов’янську відзначають Дні Сіверського Дінця» .

    Стаття (завантажити).

* * *

    22.09.2017 – суспільно-політичний портал «Depo.UA Донбас».

    Стаття «На Донбасі відзначають День Сіверського Дінця» (Фото).

    «Про це на своїй сторінці у Facebook нагадав голова Донецької обласної ВЦА Павло Жебрівський, передає Depo.Донбас. «Адже для нас це унікальна можливість нагадати, що велична ріка у наш техногенний час потребує захисту, турботи та уваги – як влади, так і суспільства", - додав голова Донецької обласної ВЦА Павло Жебрівський…»

    Стаття (завантажити).

* * *

    22.09.2017 – телеканал «С-ПЛЮС».

    Репортаж "Новий арт-об’єкт у Слов’янську – мурал в Сіверсько-Донецькому БУВР".

    «Новий арт-об’єкт з’явився у Слов’янську: на території Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів створили мурал. Тут зображена головна річка Сходу України та все, що її оточує… Презентацію цього об’єкту приурочили до Дня Сіверського Дінця…»

    Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчука, заступника начальника Антоненка В.Є., голови Громадської ради при Держводагентстві України Гричулевич Л.О.

    Репортаж (завантажити).

* * *

    22.09.2017 – офіційне інтернет-представництво Донецької обласної державної адміністрації.

    Стаття-анонс заходів "День Сіверського Дінця".

    "22-23 вересня 2017 року в м. Слов’янськ за підтримки Донецької обласної державної адміністрації та громадської організації “Сіверський Донець – відродження” відбудуться заходи з нагоди ДНЯ СІВЕРСЬКОГО ДІНЦЯ – 2017..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    22.09.2017 – радіоефір FM «Українське радіо».

    "Інтерв’ю з начальником Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчуком про заходи з відзначення Дня Сіверського Дінця".

    Веб-сайт (завантажити).

* * *

    22.09.2017 – газета "Славянские ведомости".

    Стаття-анонс "Славянцев приглашают в парк на экофестиваль".

    "Северско-Донецкое бассейновое управление водных ресурсов совместно с общественной организацией «Северский Донец - возрождение» приглашает славянцев и гостей города на Первый региональный ЭКОфестиваль «Сіверський Донець - ріка натхнення та любові»..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    21.09.2017 – газета "ТВ плюс".

    Стаття-анонс проведення Дня Сіверського Дінця – 2017 "Славянцев приглашают в парк на экофестиваль".

    "Впервые праздник главной реки Востока Украины пройдет в формате экологического фестиваля. В качестве примера организаторы взяли традиции пан-европейского праздника Международный День Дуная. Фестиваль пройдет в рамках празднования Дня Северского Донца при поддержке городской и областной администраций. Посетителей ждут мастер-классы и выставки, веселые развлечения и конкурсы, концерт лучших творческих коллективов Славянщины..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    20.09.2017 – інтернет-видання "Slavgorod.com.ua".

    Анонс "В парке Шелковичный состоится эко-фестиваль, посвящённый Дню Северского Донца".

    "В субботу, 23 сентября, в парке Шелковичный состоится эко-фестиваль, посвященный Дню Северского Донца..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    20.09.2017 – обласний тижневик «Вісті Донбасу».

    Спецвипуск, присвячений Дню Сіверського Дінця - 2017: "День Сіверського Дінця: діалог заради майбутнього".

    Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчука, заступників начальника управління В.Є.Антоненка та Білоцерківської Н.О.

    Спецвипуск до Дня Сіверського Дінця - 2017 (завантажити).

* * *

    20.09.2017 – газета "Новый ПУТЬ" № 38 (14952).

    Стаття Стаття Попової Н., інженера Луганського РУВР: "Управління водних ресурсів інформує: Діалог заради майбутнього".

    «Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів щорічно проводить День Сіверського Дінця, який цього року відзначатиметься в одинадцятий раз і проходитиме під гаслом «День Сіверського Дінця – діалог заради майбутнього...»

    Стаття (завантажити).

* * *

    Вересень 2017 – єдиний веб-портал органів виконавчої влади України «Урядовий портал».

    Стаття-анонс проведення Дня Сіверського Дінця – 2017 «22-23 вересня День Сіверського Дінця – головної водної артерії Сходу України»

    «22-23 вересня 2017 року водогосподарниками проводитимуться заходи з нагоди відзначення Дня Сіверського Дінця – 2017. Зокрема, буде проведено екологічний фестиваль під гаслом «День Сіверського Дінця – діалог заради майбутнього» та науково-практичну конференцію...»

    Стаття(завантажити).

* * *

    13.09.2017 – газета "ТВ плюс".

    Стаття "На Дне города мэр Славянска поздравил нового почётного гражданина и вручил грамоты".

    "Первым приветствовали новоиспеченного почетного гражданина — заместителя начальника Северско-Донецкого БУВРа Виктора Антоненко. Звание ему было присвоено за личный весомый вклад в сохранение, рациональное использование и восстановление водных ресурсов Восточной Украины, плодотворную краеведческую деятельность и активное патриотическое и экологическое воспитание молодежи Славянска. Вадим Лях вручил Виктору Антоненко удостоверение, нагрудный знак и парадную ленту. В ответной речи почетный гражданин поблагодарил всех за оказанную честь и высокую оценку его трудового вклада в развитие родного края и украинского государства. «Я люблю свой город, свое родное отечество, его красоту и природные богатства. И все, что я делаю — ради того, чтобы наш родной Славянск был самым красивым городом, а Северский Донец — самым любимым местом отдыха», - отметил он. Пользуясь случаем, Виктор Антоненко пригласил всех горожан на ежегодный экологический фестиваль - День Северского Донца, который стартует в 11:00 в центральном парке в субботу, 23 сентября..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    06.09.2017 – газета "Славянские ведомости".

    Стаття "В Славянске наводят марафет ко Дню города. А можно ли любить свой родной город без повода?".

    "...Так, вчера можно было наблюдать "большую чистку" в зоне отдыха "Староречье" на берегу Казённого Торца. Традиционно уборкой этой территории занимаются сотрудники Северско-Донецкого бассейнового управления водных ресурсов. Вот и в этот раз СД БУВР дружным коллективом вышел на субботник: убрать мусор, выкосить траву, вскопать клумбы..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    25.08.2017 – газета "ТВ плюс".

    Стаття "В Славянске стало одним почетным гражданином больше".

    "Звание «Почетный гражданин» традиционно присваивается накануне Дня города, новоиспеченных заслуженных деятелей чествуют на официальной церемонии празднования. «Решение принято, поздравляем нашего нашего почетного гражданина», - сказал городской голова Вадим Лях под аплодисменты присутствующих. Таким образом, Антоненко стал 49-м почетным гражданином Славянска..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    24.08.2017 – газета "Славянские ведомости".

    Стаття "На Соборной площади состоялся Парад вышиванок. Фото".

    "...В этом мероприятии приняли участие коллективы учебных заведений Славянска, праздничная колонна работников городской администрации. Каждый коллектив представил свою творческую композицию..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    24.08.2017 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

    Стаття "Бо ми – це і є Україна: Слов’янськ почав святкувати День Незалежності".

    "...Святкування розпочалося біля пам'ятника Тарасу Шевченку. На урочистий мітинг та покладання квітів зібралися від мала до велика – жителі нашого міста, представники влади та духовенства, військовослужбовці..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    23.08.2017 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

    Стаття "Поздравляем! Депутаты Славянска признали нового почетного гражданина".

    "...Двадцать депутатов горсовета Славянска проголосовали «за» предоставление заместителю начальника Северско-Донецкого БУВРа почетного звания. Отметим, что на сегодняшний день Виктор Антоненко занимает должность зам начальника БУВРа. За плечами Антоненко – 40 лет работы руководителем предприятия..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    23.08.2017 – газета "Славянские ведомости".

    Стаття "В Славянске появился еще один почетный гражданин города".

    "23 августа состоялась внеочередная сессия городского совета. Первым вопросом повестки дня был вопрос о присвоении звания «Почетный гражданин города Славянска» Виктору Антоненко. Большинство присутствующих на сессии депутатов проголосовали за присвоение этого звания..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    05.08.2017 – інформагентство «Новости Донбасса».

    Стаття "Управление водных ресурсов: вооруженный конфликт не повлиял на загрягненность рек Донетчины".

    Інтерв’ю заступника начальника управління Н.О.Білоцерківської.

    "Специалисты отметили, что гораздо сильнее на качественные характеристики рек влияет хозяйственная деятельность предприятий. В частности, сбросы очистных сооружений крупных городов ухудшают бактериологические параметры воды..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    04.08.2017 – інформаційне агентство «Антикризовий медіа-центр».

    Стаття "Війна не вплинула на склад води в річках Донеччини".

    Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчука, заступника начальника управління Н.О.Білоцерківської.

    "Якісні характеристики поверхневих вод у великих і малих річках на підконтрольній українській владі території Донецької області залишаються стабільними з початку збройного конфлікту. Це підтверджує моніторинг, який проводить Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів..."

    Стаття (завантажити) і фоторепортаж (завантажити).

* * *

    Науково-виробничий журнал «Водне господарство України», № 3 (129) 2017.

    Стаття Білоцерківської Н.О., Бєлової Н.О., Киркач Ю.В. (Сіверсько-Донецьке БУВР) "Віктор Єгорович Антоненко: 40 років у керма Сіверсько-Донецького БУВР" – с.49-52.

    "За словами численних колег і друзів, Віктор Єгорович - людина широкої душі і щирого серця, вимогливий керівник і талановитий організатор, досвідчений спеціаліст у галузі водного господарства і творчо обдарована особистість..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    20.07.2017 – газета "Злагода" № 29 (1227) - с.1.

    Стаття "Чи легко стати Почесним громадянином міста?" (за матеріалами Сіверсько-Донецького БУВР).

    "...Вирізняють В.Є.Антоненка і висока громадянська позиція як громадянина України і як мешканця Слов'янська. Відтак невипадково, що кандидатуру Віктора Єгоровича рекомендували одразу декілька колективів... Члени комісії підтримали кандидатуру В.Є.Антоненка і рекомендували Слов'янській міській раді присвоїти йому звання Почесного громадянина міста..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    06.07.2017 – Закарпатський інформаційно-діловий портал «Mukachevo.net».

    Стаття "Делегація високопосадовців відвідала унікальну міні-ГЕС на Закарпатті (фото)" (про захід за участі представників Сіверсько-Донецького БУВР).

    "В рамках відзначення Дня Дунаю делегація високопосадовців відвідала сучасну міні-ГЕС «Брустурянка», яку група енергетичних компаній «РЕНЕР» побудувала минулоріч у селі Лопухово на Тячівщині. Гості мали нагоду оглянути об’єкт, ознайомитися з особливостями його роботи та встановленими сучасними новинкам в галузі гідроенергетики..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    04.07.2017 – Закарпатська філія ПАТ НСТУ «Тиса-1» (телебачення Закарпаття) - програма "Пряма мова".

    Репортаж "День Дунаю 2017, українсько-румунська делегація на міні-ГЕС у с. Лопухово" (про захід за участі представників Сіверсько-Донецького БУВР).

    Інтерв’ю в.о. начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчука.

    Репортаж (завантажити).

* * *

    23.06.2017 – офіційний сайт Міністерства екології та природних ресурсів України.

    Стаття "Екологічна реабілітація територій Сходу України має стати першочерговим пріоритетом органів центральної та місцевої влади".

    "Мінприроди спільно з Держводагентством готове вже зараз долучитись до організації автоматизованої системи моніторингу розповсюдження забруднення, яку почала створювати Донецька адміністрація. Також Мінприроди спільно з Держводагентством розробило та затвердило техніко-економічне обгрунтування «Поліпшення гідрологічного режиму та покращення екологічного стану р. Сіверський Донець в межах Донецької, Луганської та Харківської областей» на суму 996 млн грн..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    23.06.2017 – офіційний сайт Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

    Стаття "Екологічна реабілітація територій Сходу України має стати першочерговим пріоритетом органів центральної та місцевої влади" (про заходи за участі представників Сіверсько-Донецького БУВР).

    "«Екологічна ситуація, яка виникла на Сході України у результаті бойових дій, насправді є критичною. Тому Мінприроди ініціює розробку детального плану з ліквідації цих негативних наслідків»,- зазначив заступник Міністра екології та природних ресурсів України Віктор Вакараш..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    Науково-виробничий журнал «Водне господарство України», № 2 (128) 2017.

    Стаття Киркач Ю.В., провідного фахівця із зв'язків з громадськістю та пресою Сіверсько-Донецького БУВР, "Цінність води ми пізнаємо лише тоді, як пересихає джерело..." – с.24-26.

    "Ступінь еволюції людства визначається його ставленням до основи життя – води. І це, насправді, єдиний показник справжнього рівня людської цивілізації, за яким можна впевнено робити прогноз: чи є у нас з вами майбутнє… Для колективу Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Всесвітній день води – не просто чергова календарна дата, а підведення певного підсумку діяльності за рік і час максимальної активізації зусиль для просвітницької роботи з населенням, зокрема, з поколінням юних українців..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    09.06.2017 – офіційний сайт Департаменту екології та природних ресурсів Луганської облдержадміністрації.

    Стаття "Відбулася Міжвідомча комісія з питань підготовки водогосподарського комплексу до роботи в період літньо-осінньої межені 2017 року".

    "Департамент екології та природних ресурсів разом із представниками Департаменту житлово-комунального господарства, Головним управлінням Держпродспоживслужби у Луганській області та КП «Попаснянський районний водоканал» узяли участь у засіданні Міжвідомчої комісії з питань підготовки водогосподарського комплексу до роботи в період літньо-осінньої межені 2017 року в басейнах річок Сіверського Дінця, Дніпра та Приазов'я у межах Харківської, Донецької і Луганської областей на території, підконтрольній органам влади..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    08.06.2017 – телеканал "С-ПЛЮС".

    Репортаж "Міжвідомче засідання в Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів".

    Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчука, заступника начальника управління Н.О.Білоцерківської.

    Репортаж (завантажити).

* * *

    08.06.2017 – газета "Злагода" № 23 (1221).

    Стаття "В Сіверсько-Донецькому БУВР відзначили професійне свято" (за матеріалами Сіверсько-Донецького БУВР) – с.1,3.

    "...Свято було засновано в знак визнання вагомого внеску працівників підприємств і організацій, що належать до сфери управління Державного агентства водних ресурсів України, у розвиток водного господарства держави, задоволення потреб населення і галузей національної економіки у водних ресурсах..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    07.06.2017 – газета "Новый ПУТЬ" № 23 (14937).

    Стаття Какулі І.О., інженера з використання водних ресурсів Лисичанського відділу КВВР Луганського РУВР – "День працівників водного господарства України" - с.2.

    "...Завдяки щоденній праці, високому професіоналізму фахівців-водників, у складних природних умовах маловодності краю вдається забезпечувати потреби населення та промислововсті регіону водою належної якості у достатній кількості та сприяти збереженню водних ресурсів для наступних поколінь..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    07.06.2017 – газета «Часопис «Донеччина», № 21 (15959).

    Стаття "Зберегти водні ресурси: у Сіверсько-Донецькому БУВР відзначили професійне свято" (за матеріалами Сіверсько-Донецького БУВР) – с.4.

    "...З гордістю, тепло і радісно вітав колектив заступника начальника управління Наталію Білоцерківську з високою державною нагородою – грамотою Верховної Ради України, яку їй було вручено 1 червня у Києві на урочистих зборах з нагоди професійного свята в Державному агентстві водних ресурсів України..."

    Інтерв’ю заступника начальника Сіверсько-Донецького БУВР Н.О.Білоцерківської.

    Стаття (завантажити).

* * *

    07.06.2017 – офіційний сайт Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

    Стаття "У Слов’янську урочисто відзначили День працівників водного господарства" (за матеріалами Сіверсько-Донецького БУВР).

    "Від губернатора Донецької області з професійним святом привітав колектив Сіверсько-Донецького БУВР заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Олександр Лихач і вручив відзнаки Донецької облдержадмінстрації заступнику начальника відділу водних об’єктів і моніторингу вод Ірині Сидоренко, заступнику начальника відділу використання водних ресурсів Анні Толстих та заступнику начальника басейнової лабораторії моніторингу вод Олені Полторацькій..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    07.06.2017 – офіційний сайт Харківської обласної ради.

    Стаття "У Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів відзначили професійне свято" (за матеріалами Сіверсько-Донецького БУВР).

    "...З нагоди професійного свята, грамотою Державного агентства водних ресурсів України було нагороджено начальника Харківського регіонального управління водних ресурсів Віталія Жука та вручена Почесна грамота Харківської обласної ради Віктору Антоненку, який був керівником управління протягом останніх 40 років..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    06.06.2017 – офіційний веб-портал Слов’янської міської ради.

    Стаття "Заступник міського голови Юрій Підлісний привітав колектив басейнового управління водних ресурсів" (за матеріалами Сіверсько-Донецького БУВР).

    "2 червня в залі засідань Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів відбулися урочисті збори з нагоди професійного свята — Дня працівників водного господарства України... Заступник міського голови Юрій Підлісний від імені міського голови Вадима Ляха передав привітання та нагородив Почесними грамотами Слов'янської міської ради..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    04.06.2017 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

    Стаття "Вже у 15-й раз фахівці водного господарства приймають вітання з нагоди професійного свята. Фотозвіт із Сіверсько-Донецького БУВР" (за матеріалами Сіверсько-Донецького БУВР).

    "...За традицією, керівник управління – в.о. начальника Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Трофанчук підбив підсумки роботи колективу за рік, окреслив завдання на майбутнє, озвучив вітання від колег та керівництва галузі... Привітати колектив басейнового управління завітали почесні гості: заступник міського голови Юрій Підлісний, голова Слов'янської районної державної адміністрації Євген Данилюк, заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержажміністрації Олександр Лихач, радник голови Харківської обласної ради Олексій Кирюхін, директор Слов'янського навчально-консультаційного центру Національного університету водного господарства та природокористування Володимир Московченко, а також представники підприємств та організацій водогосподарського комплексу басейну річки Сіверський Донець..."

    Інтерв’ю заступника начальника Сіверсько-Донецького БУВР Н.О.Білоцерківської.

    Стаття (завантажити).

* * *

    02.06.2017 – телеканал "С-ПЛЮС".

    Репортаж "На початку червня професійне свято відзначають працівники сфери водного господарства України".

    Інтерв’ю в.о. начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчука, заступників начальника В.Є.Антоненка та Н.О.Білоцерківської.

    Репортаж (завантажити).

* * *

    25.05.2017 – офіційний сайт Слов'янського хіміко-механічного технікуму.

    Стаття і фото "Зробимо Святогірськ чистішим!".

    "23 травня студенти СХМТ та представники Громадської організації "Еко Слов`янськ" прийняли участь у спільній акції Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів та Національного природного парку "Святі гори"..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    25.05.2017 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

    Стаття "У Святогірську пройшла акція «Чистий берег Дінця». Фотозвіт".

    "Уже другий рік поспіль громадська екологічна акція «Чистий берег Дінця» збирає у Святогірську тих, хто небайдужий до долі головної водної артерії сходу України – річки Сіверський Донець. Перші ж спроби об’єднати волонтерські екологічні рухи довкола єдиної мети – збереження чистоти берегів Сіверського Дінця – можна вважати вдалими..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    24.05.2017 – сторінка у Фейсбук Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

    Інформація про проведення громадської екологічної акції «Чистий берег Дінця» у Святогірську.

    "23 травня 2017 року в м. Святогірськ відбулась громадська екологічна акція «Чистий берег Дінця», організована громадською організацією «Сіверський Донець – відродження» спільно з Сіверсько-Донецьким БУВР та Національним природним парком «Святі Гори» під егідою програми «ЮНІСЕФ»..."

    Інформація (завантажити).

* * *

    23.05.2017 – телеканал "С-ПЛЮС".

    Репортаж "«Чистий берег Дінця» - у Святогірську провели екологічну акцію".

    Інтерв’ю заступника начальника Сіверсько-Донецького БУВР В.Є.Антоненка.

    Репортаж (завантажити).

* * *

    23.05.2017 – офіційний сайт Донецької облдержадміністрації.

    Репортаж "У Краматорську відкрили автоматизовану станцію контролю якості повітря" (розділ "Відео").

    Інтерв’ю в.о.начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчука.

    "...Вже на другому етапі проекту центри моніторингу планується оснастити системами контролю хімічних речовин, лісових ресурсів, ґрунтів, поверхневих та підземних вод, морської води. Так вже наприкінці цього літнього сезону на річці Сіверський Донець відкриється два автоматизовані пости контролю кількісних та якісних показників води..."

    Репортаж (завантажити).

* * *

    23.05.2017 – офіційний сайт Донецької облдержадміністрації.

    Стаття "У Краматорську відкрили автоматизовану станцію контролю якості повітря".

    "Під час відкриття станції у Краматорську голова облдержадміністрації Павло Жебрівський заявив, що система дозволить екологічним громадським організаціям та пересічним громадянам постійно відслідковувати стан екології по всій області..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    23.05.2017 – офіційний сайт Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

    Стаття "На Донеччині запущено перший етап автоматизованої системи моніторингу стану навколишнього середовища".

    "Система моніторингу довкілля створюється для виявлення критичних чинників антропогенного впливу, збільшення рівня знань про екологічний стан навколишнього природного середовища, поліпшення оперативності та якості інформаційного обслуговування користувачів на всіх рівнях, більш якісного обґрунтування виконання природоохоронних заходів..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    18.05.2017 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

    Стаття "Славянск начал праздновать День вишиванки. Фото".

    "Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів приєднується до привітань з Днем ВИШИВАНКИ!!! Засідання робочої групи з підготовки до проведення громадської екологічної акції "Чистий берег Дінця" 2017 під головуванням в.о.начальника Сіверсько-Донецького БУВР Сергія Трофанчука..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    15.05.2017 – газета "Славянские ведомости".

    Стаття "Славянскому «Староречью» добавили новых красок. Фотофакт".

    "Коллектив Северско-Донецкого бассейнового управления водных ресурсов продолжает активно благоустраивать зону отдыха "Староречье" вблизи реки Казенный Торец..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    13.05.2017 – телеканал "Громадське телебачення Донбасу".

    Репортаж "Экологическая угроза Донбассу в Бахмутском районе".

    Інтерв’ю в.о. начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчука.

    "Кодема - небольшое село в Бахмутском районе. Здесь живет около полутысячи человек. Многие занимаются сельским хозяйством. Раньше поили коров в речке Кодемке. Но ее вода стала опасной. Люди говорят: всему виной - свинокомплекс "Бахмутского аграрного союза". Свинокомплекс расположен в серой зоне. Это более 90 тысяч свиней и более полутысячи человек, которые работают ежедневно. До войны отходами производства удобряли поля. Сейчас они заминированы, отходов накопилось полтора миллиона кубометров. В прошлом году снаряд попал в один из коллекторов, и стоки отравили воду в Кодемке..."

    Репортаж (завантажити).

* * *

    03.05.2017 – газета "ТВ плюс".

    Стаття "Саженцы на набережной Торца обгладывают козы".

    "Одним из мест, где деревья высаживают постоянно, является набережная реки Казенный Торец. Этот участок давно взяло под опеку Северско-Донецкое бассейновое управление водных ресурсов. Для него даже придумали отдельное название - «Староречье». Сотрудники предприятия установили здесь детскую площадку, организовали зону отдыха, регулярно проводят субботники, привлекая к ним учащуюся молодежь..."

    Інтерв’ю в.о. начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчука.

    Стаття (завантажити).

* * *

    03.05.2017 – газета "ТВ плюс".

    Стаття "Подведены итоги конкурса по охране труда".

    "В Славянске 28 апреля состоялось подведение итогов ежегодного смотра-конкурса по охране труда. В малом зале исполкома наградили представителей предприятий, учреждений и организаций, где, по мнению профильной городской комиссии, для работников созданы наиболее безопасные условия. Первое место в своей номинации заняло Северско-Донецкое бассейновое управление водных ресурсов..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    28.04.2017 – офіційний сайт Департаменту екології та природних ресурсів Луганської облдержадміністрації.

    Стаття "Управління водними ресурсами в басейні річки Сіверський Донець в умовах змін законодавства в рамках Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом і його державами-членами, з іншої сторони".

    "...Для ефективної реалізації прийнятого Закону на даний час Державним агентством водних ресурсів України розроблено проекти 10 підзаконних актів, в т.ч. щодо розробки Планів управління річковим басейном, розрахунків водогосподарських балансів, діяльності Басейнових рад, ведення державного водного кадастру, гідрографічного та водогосподарського районування території України та ін. В межах Харківської, Донецької та Луганської областей управління водними ресурсами в басейнах Сіверського Дінця, річок Приазов'я та Дніпра здійснює Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів, засноване ще у 1961 році, зі структурними підрозділами – Харківським та Луганським регіональними управліннями водних ресурсів..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    27.04.2017 – офіційний веб-портал Слов’янської міської ради.

    Стаття "Заходи до Дня охорони праці тривають". Фото.

    "...19 квітня страховий експерт з охорони праці відділення Кібірєв Ю.О. у складі оглядової комісії, членами якої є представники управління Держпраці у Донецькій області та місцевих органів самоврядування, прийняв участь у виїзді міської оглядової комісії на підприємства, які претендують на призові міста..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    26.04.2017 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

    Стаття "У Слов’янську тривають заходи до Дня охорони праці".

    "Спеціалісти з охорони праці підприємств, керівники яких не байдуже відносяться до питань охорони праці, тісно співпрацюють з відділенням у питаннях профілактики виробничого травматизму, створення належних умов праці, та приймають участь в оглядах-конкурсах з охорони праці серед підприємств, установ та організацій, які щорічно проводяться Слов’янською міською радою..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    24.04.2017 – офіційний сайт Лисичанської міської ради.

    Стаття заступника начальника Сіверсько-Донецького БУВР Білоцерківської Н.О. "Щодо процесу реформування структури водогосподарської галузі".

    "Згідно ст. 13 Водного Кодексу України, управління водними ресурсами в нашій державі здійснюється за басейновим принципом на основі державних, цільових, міждержавних та регіональних програм використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів. Прийнятий Верховною Радою від 04.10.2016 № 1641-VIII Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом», який вступив в дію у лютому 2017 року, передбачає впровадження інтегрованого управління за басейновим принципом..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    14.04.2017 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

    Стаття "Фахівці-водники та молодь Слов’янська прибрали «Староріччя»". Фото (за матеріалами Сіверсько-Донецького БУВР).

    "В рамках Всеукраїнської щорічної акції «За чисте довкілля» 13 квітня працівники Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів спільно з членами громадської організації «Сіверський Донець – відродження» провели традиційну весняну толоку з благоустрою зони відпочинку «Староріччя» на березі р. Казенний Торець..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    13.04.2017 – телеканал "С-ПЛЮС".

    Інформація "Убрали мусор и высадили деревья: на берегу реки Казенный Торец провели ежегодный субботник".

    "Более десяти лет работники БУВРа наводят порядок на этой территории. Инициатором этой акции является руководитель общественной организации «Северский Донец — возрождение» и заместитель начальника Северско-Донецкого БУВР Виктор Антоненко..."

    Інформація (завантажити).

    Репортаж "У Слов’янську пройшла щорічна весняна толока на «Староріччі»".

    Інтерв’ю в.о. начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчука, заступника начальника управління і голови ГО «Сіверський Донець – відродження» В.Є.Антоненка.

    Репортаж (завантажити).

* * *

    13.04.2017 – газета "Славянские ведомости".

    Стаття "Грандиозный субботник на «Староречье». В зоне отдыха устроили уборку и высадили саженцы".

    Інтерв’ю заступника начальника Сіверсько-Донецького БУВР Антоненка В.Є.

    "Чистый четверг 13 апреля ознаменовался в Славянске грандиозным субботником в зоне отдыха "Староречье", вблизи реки Казенный Торец..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    13.04.2017 – телеканал "С-ПЛЮС".

    Інформація "В стенах Славянского краеведческого музея открылась экспозиция памяти поэта-лирика Михаила Петренко".

    "...У строк известного стихотворения «Дивлюсь я на небо» стоит символическая бандура, пластинка исполнителя одноименной песни Анатолия Соловьяненко, подборки произведений поэта, рушник..."

    Інформація (завантажити).

    Репортаж "У Слов’янську триває низка заходів у рамках року поета-лірика Михайла Петренка".

    Репортаж (завантажити).

* * *

    12.04.2017 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

    Стаття "В музее Славянска открыта постоянно действующая экспозиция о поэте-романтике Михаиле Петренко".

    "В рамках Всеукраїнської щорічної акції «За чисте довкілля» 13 квітня працівники Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів спільно з членами громадської організації «Сіверський Донець – відродження» провели традиційну весняну толоку з благоустрою зони відпочинку «Староріччя» на березі р. Казенний Торець..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    11.04.2017 – офіційний сайт Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

    Стаття "Юні екологи-натуралісти відсвяткували 90-річчя юннатівського руху на Донеччині".

    "Протягом 3-х днів на початку квітня в Краматорську проходив обласний фестиваль «Природничий калейдоскоп», присвячений 90-річчю юннатівського руху на Донеччині та 85-й річниці з дня заснування Донецької області. Цей захід зібрав юннатів з різних куточків області. Протягом урочистої частини зі сцени звучали вітальні промови гостей фестивалю, які співпрацюють з Донецьким обласним еколого-натуралістичним центром, зокрема, від Національного природного парку «Святі гори», Регіонального ландшафтного парку «Краматорський», Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    10.04.2017 – інформаційно-аналітичний портал «Харьковские известия».

    Стаття "На 5-ом избирательном округе в Харькове провели субботник. Фото".

    Інтерв’ю начальника Харківського РУВР Жука В.М. про заходи з благоустрою в рамках Всеукраїнської акції «За чисте довкілля».

    "...Символично, что субботник проходил в День окружающей среды. «Эта всеукраинская акция значится в нашем календаре не один год, - заметил начальник Харьковского регионального управления водных ресурсов Виталий Жук. – Такая сопричастность является стимулом к хорошему труду. С Виктором Александровичем нас связывает длительное сотрудничество, и сегодня весь наш коллектив с удовольствием принимает участие в весенней генеральной уборке»..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    08.04.2017 – інформаційно-аналітичний портал «Харьковские известия».

    Репортаж "Харьков присоединился ко Всеукраинскому субботнику".

    Репортаж (завантажити).

* * *

    06.04.2017 – регіональна щотижнева суспільно-політична газета "Панорама недели" – № 14 (592).

    Стаття "Між минулим і майбутнім. Віктор Антоненко: 40 років роботи керівником Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів" (за інформацією Сіверсько-Донецького БУВР) - с.20 (закінчення, розпочато у попередніх номерах).

    "...Завдяки вмілому керівництву Віктора Єгоровича Антоненка, з його активною громадянською позицією та вагомим професійним авторитетом, Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням впевнено реалізується басейновий принцип управління водними ресурсами, що стало головною справою і сенсом його життя..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    04.04.2017 – телеканал "С-ПЛЮС".

    Репортаж "У місті пройшов традиційний фестиваль «Шпак-House»".

    Інтерв’ю в.о. начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчука С.І.

    Репортаж (завантажити).

* * *

    04.04.2017 – веб-портал газети "Вісті Донбасу".

    Стаття Киркач Ю.В., провідного фахівця із зв’язків з громадськістю та пресою Сіверсько-Донецького БУВР: "Цінність води ми пізнаємо лише тоді, як пересихає джерело".

    "...Для колективу Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Всесвітній день води – не просто чергова календарна дата, а підведення певного підсумку діяльності за рік та час максимальної активізації зусиль для просвітницької роботи з населенням, зокрема з юним поколінням українців. За проблематикою водних питань організовуються громадські слухання у форматі «круглого столу», обговорення на студентських конференціях, ініціюється проведення ознайомчих екскурсій і тематичних занять у школах та бібліотеках..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    Науково-виробничий журнал «Водне господарство України», № 1 (127) 2017.

    Стаття "Олену Валентинівну Лоткову вітаємо з ювілеєм!" (за інформацією Сіверсько-Донецького БУВР) – с.58.

    "4 лютого 2017 року виповнилося 55 років Лотковій Олені Валентинівні – начальнику басейнової лабораторії моніторингу вод Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    Всеукраїнський конкурс «До чистих джерел». Каталог конкурсних робіт 2016 року.

    Інформація про проекти переможців:

    Інформація (завантажити).

* * *

    31.03.2017 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

    Стаття "Зачем растрачивать воду? Специалисты Северско-Донецкого бассейнового управления водных ресурсов рассказывают, показывают, объясняют" (за інформацією Сіверсько-Донецького БУВР).

    "...На простом и доступном языке объяснить, почему необходимо экономить воду и как эффективно использовать водные ресурсы планеты, – такую задачу ставили перед собой специалисты-водники, обращаясь к подрастающему поколению. Уже несколько лет подряд в эти мартовские дни специалисты Северско-Донецкого бассейнового управления водных ресурсов отправляются в школы и детские сады, вузы и библиотеки..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    30.03.2017 – регіональна щотижнева суспільно-політична газета "Панорама недели" – № 13 (591).

    Стаття "Між минулим і майбутнім. Віктор Антоненко: 40 років роботи керівником Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів" (за інформацією Сіверсько-Донецького БУВР) - с.20 (продовження, із закінченням у наступному номері).

    "...У вітальній адресі від краєзнавців Слов’янщини, яку озвучив журналіст і біограф В.Є.Антоненка В.П.Скрипник, є такі теплі й щирі слова: «Завдяки Вашому організаторському таланту колектив Сіверсько-Донецького БУВР навіть у надзвичайно складних і метеорологічних, і військово-політичних умовах забезпечує населення та промислово-аграрний комплекс сходу України життєдайною вологою. Низький уклін Вам за любов до Сіверського Дінця, численних річок і річечок нашого краю, якою Ви щедро ділитесь з юним поколінням, залучаючи молодь до різних екологічно-патріотичних заходів..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    29.03.2017 – газета «Новый ПУТЬ», №13 (14927).

    Стаття Бабак О.В., начальника відділу використання водних ресурсів та моніторингу Луганського РУВР: "Підсумки роботи Луганського регіонального управління водних ресурсів за 2016 рік".

    Стаття (завантажити).

* * *

    28.03.2017 – офіційний сайт Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

    Стаття "У Донецькій області триває робота з визначення місць для організації автоматизованого посту контролю".

    "Організація автоматизованого посту контролю кількісних та якісних показників води на ділянці р. Казенний Торець у межах м. Слов’янськ дозволить здійснювати визначення в реальному часі рівнів води та якісних показників як основи для своєчасного вжиття заходів з попередження ризиків аварійних забруднень басейну р. Казенний Торець, що межує з об’єктами, розташованими на непідконтрольній Україні території, у тому числі з потенційно-небезпечними, та попередження забруднення ділянки р. Сіверський Донець вище питного водозабору на Луганську область..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    23.03.2017 – регіональна щотижнева суспільно-політична газета "Панорама недели" – № 12 (590).

    Стаття "Між минулим і майбутнім. Віктор Антоненко: 40 років роботи керівником Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів" (за інформацією Сіверсько-Донецького БУВР) - с.20 (початок, з продовженням у наступному номері).

    "...Чимало теплих слів на адресу Віктора Єгоровича Антоненка прозвучало в цей день від присутніх на святі, їх вустами передавались вітання від тих, хто не зміг з тих чи інших причин особисто засвідчити свою повагу і вдячність ювіляру..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    22.03.2017 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

    Стаття "22 березня у всьому світі відзначається Всесвітній день води: Сіверсько-Донецьке БУВР вітає зі святом" (за інформацією Сіверсько-Донецького БУВР).

    "...За своїм географічним положенням та кліматичними особливостями басейн Сіверського Дінця є маловодним. Саме тому раціональне використання, збереження та відродження водних ресурсів басейну річки Сіверський Донець має першочергове значення для забезпечення сталого водопостачання сходу України..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    22.03.2017 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

    Стаття "Відбулося нагородження переможців 8-го Міжнародного басейнового конкурсу «Барви Дністра» 2016".

    "...У заході взяли участь представники Держводагентства, Сіверсько-Донецького БУВР, громадської організації Молодіжний екологічний центр ім. В.І.Вернадського, Центру Демократичного Розвитку Молоді «Синергія», представники учнівської та студентської молоді, спортивні діячі та інші..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    22.03.2017 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

    Стаття "У Слов’янську «евакуювали» БУВР. Фото" (за інформацією Слов’янського РУ ГУ ДСНС України в Донецькій області та Сіверсько-Донецького БУВР).

    "...Під керівництвом начальника цивільного захисту об’єкта, в.о начальника Сіверьско-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергія Трофанчука 17 березня поточного року в управлінні проведено протипожежне тренування щодо дій під час виникнення надзвичайної ситуації за участі керівного складу закладу та працівників Слов'янського районного управління ДСНС України в Донецькій області..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    15.03.2017 – телеканал "С-ПЛЮС".

    Репортаж "В басейновому управлінні відбулось засідання Міжвідомчої комісії".

    Репортаж (завантажити).

* * *

    15.03.2017 – офіційний сайт Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

    Стаття "В Сіверсько-Донецькому БУВР обговорили режими роботи водосховищ і водогосподарських систем в басейнах річок Сіверського Дінця, Дніпра та Приазов’я".

    "15 березня 2017 року в Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ і водогосподарських систем басейнів річок Сіверського Дінця, Дніпра та Приазов’я у межах Харківської, Донецької і Луганської областей на весняний період 2017 року..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    11.03.2017 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

    Стаття "Віктор Антоненко: 40 років у керма Сіверсько-Донецького БУВР".

    "...За словами його численних колег і друзів, Віктор Єгорович – людина широкої душі і щирого серця, вимогливий керівник та організатор, досвідчений спеціаліст у галузі водного господарства і творчо обдарована особистість..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    10.03.2017 – газета «Часопис «Донеччина», № 10 (15948).

    Стаття "Привітали ювіляра" (за матеріалами Сіверсько-Донецького БУВР) – с.8.

    "...Першого весняного дня в Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів відбувся урочистий захід "40 ороків між минулим і майбутнім" на честь 40-річчя професійної діяльності Віктора Єгоровича Антоненка в системі Держводагентства України на посаді керівника Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    09.03.2017 – газета "Злагода" № 10 (1208).

    Стаття "Віктор Антоненко: 40 років роботи керівником Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів" (за матеріалами Сіверсько-Донецького БУВР) – с.1-2.

    "...Привітати ювіляра з визначною подією зібрались численні колеги та друзі, представники підприємств та організацій, які формують водогосподарський комплекс басейну Сіверського Дінця, а також почесні гості – керівники органів державної влади та місцевого самоврядування, представники освіти, науки і культури, засобів масової інформації..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    09.03.2017 – телеканал "С-ПЛЮС".

    Інформація "40 лет трудовой деятельности отметил экс-руководитель бассейнового управления".

    "40 лет Виктор Антоненко возглавлял Северско-Донецкое бассейновое управление водных ресурсов. В свой юбилей Виктор Егорович говорит, что помнит первый рабочий день и ни разу не пожалел о том, что выбрал этот путь. К тому же гордится, что ему удалось создать настоящую команду единомышленников..."

    Інформація (завантажити).

* * *

    08.03.2017 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

    Інформація "Чоловіки Сіверсько-Донецького БУВР вітають жінок зі святом".

    Детальніше (завантажити).

* * *

    06.03.2017 – телеканал "Донбас".

    Репортаж "Про загрозу паводків у Донецькій області".

    Інтерв’ю в.о. начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчука С.І.

    "Снег в Донецкой области уже сошёл, но показатели уровня воды в реках остаются в пределах нормы, говорят специалисты..."

    Репортаж (завантажити).

* * *

    03.03.2017 – офіційний сайт Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

    Стаття "Віктор Антоненко: 40 років у керма Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів".

    Стаття (завантажити).

* * *

    02.03.2017 – офіційний веб-портал Слов’янської міської ради.

    Стаття "Міський голова привітав Віктора Антоненка з 40-річчям професійної діяльності".

    "1 березня відбувся урочистий захід з нагоди 40-річчя професійної діяльності Віктора Антоненка на посаді керівника Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    01.03.2017 – телеканал "С-ПЛЮС".

    Репортаж "Ювілей керівника басейнового управління".

    Інтерв’ю в.о. начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчука С.І. та заступника начальника управління Антоненка В.Є.

    "40 років Віктор Єгорович Антоненко очолював Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів..."

    Репортаж (завантажити).

* * *

    28.02.2017 – телеканал "С-ПЛЮС".

    Репортаж "Починається період тало-дощових паводків".

    Інтерв’ю в.о. начальника Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчука С.І. та заступника начальника управління Антоненка В.Є.

    "На території всієї України Державним агентством водних ресурсів проводяться заходи щодо пропуску льодоходу, весняного водопілля і паводків. На території Харківської, Донецької і Луганської областей це завдання виконує Сіверсько-Донецьке басейнове управління..."

    Репортаж (завантажити).

* * *

    21.02.2017 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

    Стаття "Изюм готовится к паводкам, а что в Славянске".

    Інтерв’ю заступника начальника Сіверсько-Донецького БУВР Антоненка В.Є.

    "В Изюме создан штаб, который будет заниматься мерами по пропуску весеннего паводка в этом году, об этом сообщает city-izyum.pp.ua... По вопросу прогнозов по половодью в Славянске, мы связались с руководителем Северско-Донецкого бассейнового управления водными ресурсами Виктором Антоненко, который сообщил нам о том, что хотя в этом году напитанного водой снега больше чем в предыдущие годы, угрозы для Славянска пока нет."

    Стаття (завантажити).

* * *

    14.02.2017 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

    Стаття "Водогосподарські організації Держводагентства не залишаються байдужими до ситуації у зоні АТО".

    Стаття (завантажити).

* * *

    08.02.2017 – газета "Новый ПУТЬ" №6 (14920).

    Стаття Аркатової О.І., начальника Лисичанського відділу КВВР Луганського РУВР – "Огляд гідрометеорологічних умов, що склалися у басейнах Сіверського Дінця та Приазов’я у січні 2017 року".

    Стаття (завантажити).

* * *

    06.02.2017 – офіційний сайт Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

    Стаття "Вітаємо начальника басейнової лабораторії моніторингу вод Сіверсько-Донецького БУВР Лоткову Олену Валентинівну з нагородженням Почесною грамотою Донецької облдержадміністрації".

    Стаття (завантажити).

* * *

    01.02.2017 – офіційний сайт Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

    Стаття "Заступник директора департаменту Олександр Лихач провів робочу зустріч з керівництвом Сіверсько-Донецького БУВР".

    "У ході зустрічі були обговорені питання підготовки до виконання водоохоронних заходів у поточному році за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища... У минулому році за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища було розроблено проектно-кошторисну документацію для встановлення двох автоматизованих постів контролю на річці Сіверський Донець, облаштування яких планується вже у цьому році за рахунок коштів з того ж джерела..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    25.01.2017 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

    Стаття "Щодо водогосподарської ситуації на річці Кривий Торець".

    "За дорученням Держводагентства, Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів відслідковується ситуація з можливим забрудненням річки Кривий Торець у результаті витоку забруднюючих речовин з відстійника фенольного заводу, що розташований під смт Новгородське..."

    Стаття (завантажити).

* * *

    25.01.2017 – телеканал "До ТеБе": Донецька регіональна дирекція Національної телекомпанії України.

    Програма "КультПроСвіт".

    Інтерв’ю з начальником відділу культури Слов’янської міської ради Олійник М.М., в якому йдеться, зокрема, про успішну взаємодію з Сіверсько-Донецьким БУВР у сфері екологічно-культурних проектів, а саме проведення дитячо-юнацького конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді».

    Відео (завантажити).

* * *

    03.01.2017 – офіційний сайт Міністерства екології та природних ресурсів України.

    Інформація "Підведено підсумки Всеукраїнського конкурсу «До чистих джерел» 2016".

    "Конкурс започатковано в 2001 році на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2001 р. № 51 з метою об’єднання зусиль, спрямованих на поліпшення стану джерел, водойм і річок України, раціональне використання водних ресурсів, виховання дбайливого ставлення населення до водних об’єктів, їх охорони і відтворення, підвищення екологічної та правової обізнаності громадян щодо охорони водних ресурсів шляхом залучення широких верств населення до практичної природоохоронної роботи, розвитку громадянських природоохоронних ініціатив..."

    Вітаємо переможців конкурсу:

    Інформація (завантажити).

* * *

    Інформацію за 2016 рік перенесено до розділу "Архів".